Xenon vs. Sumarit

Sumarit tulevat tulevaisuudessa tarpeettomiksi xenon valojen yleistyessä. Enään harvoin näkee autoa jossa on sekä xenonit että sumarit.
3431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

joo, päästään niistä sumarimurkuista 10-20 vuoden päästä eroon, sen verran taitaa "kierto" ottaa aikaa, että amiksillakin on Xenonit nokalla, noh.. ne taitaa kuitenkin laitta sumaritkin kun ne on niin cool mageet torilla pyöriessä.

Äänestä

Sumarit on jo nyt täysin tarpeettomat.... vai milloin niistä on hyötyä? Sumua Suomessa on aika harvoin...

Äänestä

Täysin tarpeettomat sumarit kuuluivat vakiovarustukseen. Vielä en ole keksinyt niille käyttöä. Xenonit kun on päällä, niin ei niiden sumuvalojen päälle kytkemistä meinaa edes huomata. Ainoastaan koelaudassa palava merkkivalo niiden olemassaolon paljastaa.

Teinien autoista ne ei varmaan koskaan tule poistumaan, sillä tekeehän sumuvalot autosta "mageesti maatalamman ja häijymmän" näköisen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valopää kirjoitti:

Sumarit tulevat tulevaisuudessa tarpeettomiksi xenon valojen yleistyessä. Enään harvoin näkee autoa jossa on sekä xenonit että sumarit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu