Sumarit tulevat tulevaisuudessa tarpeettomiksi xenon valojen yleistyessä. Enään harvoin näkee autoa jossa on sekä xenonit että sumarit.
Xenon vs. Sumarit
Valopää
3431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
joo, päästään niistä sumarimurkuista 10-20 vuoden päästä eroon, sen verran taitaa "kierto" ottaa aikaa, että amiksillakin on Xenonit nokalla, noh.. ne taitaa kuitenkin laitta sumaritkin kun ne on niin cool mageet torilla pyöriessä.
Sumarit on jo nyt täysin tarpeettomat.... vai milloin niistä on hyötyä? Sumua Suomessa on aika harvoin...
Täysin tarpeettomat sumarit kuuluivat vakiovarustukseen. Vielä en ole keksinyt niille käyttöä. Xenonit kun on päällä, niin ei niiden sumuvalojen päälle kytkemistä meinaa edes huomata. Ainoastaan koelaudassa palava merkkivalo niiden olemassaolon paljastaa.
Teinien autoista ne ei varmaan koskaan tule poistumaan, sillä tekeehän sumuvalot autosta "mageesti maatalamman ja häijymmän" näköisen.