Jälleen yksi syy sanoa ei

385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko ehdotuksia miten Etelä-Afrikan tilannetta tuolta osin parannettaisiin?

Äänestä
  • Fakta on,että keskimääräinen terapia raiskauksen uhrilla on 5vuotta ja moni ei toivu koskaa,
    noi sanat ovat ammattilaisten suusta,itekki jeesannu raiskauksen uhreja,ja voin sanoa et kyllä se jäljet jättää!

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Fakta on,että keskimääräinen terapia raiskauksen uhrilla on 5vuotta ja moni ei toivu koskaa,
    noi sanat ovat ammattilaisten suusta,itekki jeesannu raiskauksen uhreja,ja voin sanoa et kyllä se jäljet jättää!

    Mutta mitä? Kuinka siellä saataisiin yhteiskunta toimimaan "normaalisti"?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikille mamuille kirjoitti:

jotka tulevat tietyltä mantereelta. http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2009/12/1012655

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu