Nurkkaan ahdistetut jihadistit ovat aloittaneet Afganistanissa viimeisen rynnistyksensä. On vain ajan kysymys, koska rauha on saatu turvattua Afganistaniin ja talibanit on lyöty kaikkialla. Myönteistä että Obama päätti lähettää Afganistaniin lisäjoukkoja eikä antanut periksi terroristien hyysääjille.
Taliban-liike vetää viimeisiään
Minareetiton Suomi
9283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mikään ei ole ilmaista. Rauhan hinta on aina kalliimpi kuin sodan. Obamakin tietää, että se hinta on maksettava.
näille palkinnoille, varmasti ymmärrät, että oikeille miehille meni palkinnot.
...ja sitten viimeisellä rivillä on kuitenkin näin: "Myönteistä että Obama päätti lähettää Afganistaniin lisäjoukkoja eikä antanut periksi terroristien hyysääjille."
Mikä sellainen "terroristien hyysääjä" oikein on?
Kuule sinä yliarvioit itsesi ja aliarvioit meidät lukijat.
Joku Halla-paholainenko? Mene sinne omille palstoillesi!
ei Minareeteistä, eikä pillun kuvista.
http://www.youtube.com/watch?v=2bzx5ijQEDA
http://www.youtube.com/watch?v=LbGPetBzsQg&feature=related
Täytyy pyyhkiytyä,muuten ei rauhaa saada koskaan..
Suomen mentyä Natoon suunnittelee Venäjä satojentuhansien musliimipakolaisten pakkosiirron Suomeen. Katala Venäjä! Suomi Natoon!
Kävi juuri päinvastoin, taliban otti vallan, bidenin joukkojen paettua vuonna 2021
Kyllä se on Afganistanin armeija joka hävisi sodan. Muutama jenkki oli suojaamassa ulkomaalaisia siellä.
Tiltulla menee aina pää sekaisin kun USA tai NATO mainitaan.
Toivottavsti Talibanit kostaa Yhdysvalloille ja heidän kätyreilleen kunnolla 20 vuoden kärsimykset ja rääkkämiset.