sauli on jo toivoton ikänsäkin vuoksi,mutta piikkujykällä olisi aikaa opiskella. Voisko kirjekurssia löytyä?
Löytyiskö Jyrkille taloustieteen opettajaa?
etsimme o
688
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
olis
tartu
...käydä ENNEN kuin ryhtyy valtiovarainministeriksi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niinistökin oli aikoinaan myös valtiovarainministeri mutta ei osaa vieläkään taloudenpitoa. Ei tiedä edes sitä, ettei puuttuvan eduskunta-avustajan palkkaa (153000mk) voi siirtää kokoomuksen tilille!
jo
Liiketaloustiede on Jyrkillä hyvin hanskassa. Kaikki muu on sosialismia. Kansantaloustiede, kuten nimestäkin huomaa, kehitettiin jossain kansantasavallassa, tiedetään Kokoomuksessa.
Liiketaloustiede, eli kauppatiede, sanoo että mitä enemmän osakkeenomistajat saavat sitä tehokkaammat markkinat. Siispä siitä syystä Jykä yritti myydä sähkön kantaverkon ruotsalaiselle pääomasijoittajaryhmälle, koska katsastusmarkkinat ja Digita (vastaavasti 30% ja 50% liikevaihdosta voittoa) ovat kauppatieteilijöiden, kuten Jyrki, mielestä erittäin taloudellisesti tehokkaita.
Kukaan