Menes kuule tiedepalstalle teorioidesi kanssa, turha sinun on tässä tulla Ateisteja kiusaamaan tieteellisillä väitteilläsi.
lisäksi taidat olla trolli sillä rek.profiiliäsi ei ole enää!
"silviamelaina" eksynyt väärälle palstalle.
13
213
Vastaukset
- ______
Sinä et tainnut ymmärtää sanaakaan hänen tekstistään?
- sdfgdfgg
aika onneton rassu, joka ei tiedä sattumasta ja syy-seuraussuhteista.
- silviamelaina
Miten niin en?
- dfghdghdfgh
silviamelaina kirjoitti:
Miten niin en?
huuhaaksi, sehän on myös sattumaa ja syy-seuraussuhteita.
- silviamelaina
dfghdghdfgh kirjoitti:
huuhaaksi, sehän on myös sattumaa ja syy-seuraussuhteita.
Väitin vanhemman evoluutioteorian mutaatiomekanismien oletettua osuutta huuhaaksi.
Uudempi käsitys, jossa genomien kehitys perustuu suuremmalta osin perimän liikkuviin elementteihin on sekin yksi evoluutioteoria, ja käyttää sekin "syy-seuraussuheita".
Tulee mieleen lausahdus," älä sekoita minua faktatiedoilla olen jo tehnyt päätökseni". Ja eikös ne ateistit usein mainosta sitä tiedettä oivana apuvälineenä ja "totuudentorvena". Ja nyt se ei sitten kelpakkaan. Heh..minusta hyvä että joku osaa puhua "tiedekieltä" ja haastaa muitakin keskusteluun.
- ...
havaitsevan omaa kaksinaismoraalisuuttaan:
Tiede on hirmu hyvää ja hienoa, niin kauan kuin se tukee hänen omia harhojaan, mutta jos näin ei satu olemaan, niin sitten siitä tulee saatanan kätyri välittömästi.
Ja jos haluaa käyttää jonkin tieteenalan spesifiä "tiedekieltä", niin vapaasti vaan. Kyseisen palstan omilla sivuilla. On se nyt yhtä helvettiä, kuinka korkealle hihut meitä ateisteja oikein katsovatkaan; tavallisella uskonnottomalla pitäisi muka olla kaikkien alojen tohtoritutkinto arkeologiasta kosmologiaan...
No, hei jussi-pussi. Ei tarvitse. Riittää vain, kun osaa erottaa sadut todellisuudesta. Eikä sen sinun jumalasi suhteen asiassa ole pienintäkään epäselvyyttä. Ihmisten keksimä pölhökustaa koko Jahve, jeesus, PH- klusteri.
- silviamelaina
Kannattaako tähän edes kommentoida mitään. En ymmärrä mistä poru johtuu tai mitä sillä haetaan.
p.s. Kyllä tämä minun profiilini ainakin omien havaintojeni mukaan on olemassa ollut koko ajan.- 32w4re
jouduit vain palstan pahimman trollin silmätikuksi.
- NineStar
32w4re kirjoitti:
jouduit vain palstan pahimman trollin silmätikuksi.
Hyä yritys, ei toimi.
- 32w4re
NineStar kirjoitti:
Hyä yritys, ei toimi.
Ateisteiksi tunnustautuvista osapuilleen ainoita, jotka jaksavat _ainoastaan_ jauhaa paskaa toisista keskustelijoista. Mitään omaa asiaa sinulla ei ikinä ole, esiinnyit sitten omalla tai niillä lukuisilla kertakäyttönimimerkeilläsi.
Olenko väärässä? :) - NineStar
32w4re kirjoitti:
Ateisteiksi tunnustautuvista osapuilleen ainoita, jotka jaksavat _ainoastaan_ jauhaa paskaa toisista keskustelijoista. Mitään omaa asiaa sinulla ei ikinä ole, esiinnyit sitten omalla tai niillä lukuisilla kertakäyttönimimerkeilläsi.
Olenko väärässä? :)En ole tehnyt aloituksia kesän jälkeen koska olen ollut kiireinen, olen kyllä ajoittain kerennyt lukea palstaa mutta en ole kirjoitellut pitkään aikaan palstalle parin aloitusta enempää.
lisäksi, en ikinä kirjoita muilla kun omalla nimimerkilläni.
turha sinun on puskista syytellä!
"Ateisteiksi tunnustautuvista osapuilleen ainoita, jotka jaksavat _ainoastaan_ jauhaa paskaa toisista keskustelijoista"
Tuo ei pidä paikkaansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834443Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243198Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392874Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162665Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172519Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432447- 132324
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132275MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142045Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717