"silviamelaina" eksynyt väärälle palstalle.

NineStar

Menes kuule tiedepalstalle teorioidesi kanssa, turha sinun on tässä tulla Ateisteja kiusaamaan tieteellisillä väitteilläsi.

lisäksi taidat olla trolli sillä rek.profiiliäsi ei ole enää!

13

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ______

      Sinä et tainnut ymmärtää sanaakaan hänen tekstistään?

    • sdfgdfgg

      aika onneton rassu, joka ei tiedä sattumasta ja syy-seuraussuhteista.

      • silviamelaina

        Miten niin en?


      • dfghdghdfgh
        silviamelaina kirjoitti:

        Miten niin en?

        huuhaaksi, sehän on myös sattumaa ja syy-seuraussuhteita.


      • silviamelaina
        dfghdghdfgh kirjoitti:

        huuhaaksi, sehän on myös sattumaa ja syy-seuraussuhteita.

        Väitin vanhemman evoluutioteorian mutaatiomekanismien oletettua osuutta huuhaaksi.
        Uudempi käsitys, jossa genomien kehitys perustuu suuremmalta osin perimän liikkuviin elementteihin on sekin yksi evoluutioteoria, ja käyttää sekin "syy-seuraussuheita".


    • Tulee mieleen lausahdus," älä sekoita minua faktatiedoilla olen jo tehnyt päätökseni". Ja eikös ne ateistit usein mainosta sitä tiedettä oivana apuvälineenä ja "totuudentorvena". Ja nyt se ei sitten kelpakkaan. Heh..minusta hyvä että joku osaa puhua "tiedekieltä" ja haastaa muitakin keskusteluun.

      • ...

        havaitsevan omaa kaksinaismoraalisuuttaan:

        Tiede on hirmu hyvää ja hienoa, niin kauan kuin se tukee hänen omia harhojaan, mutta jos näin ei satu olemaan, niin sitten siitä tulee saatanan kätyri välittömästi.

        Ja jos haluaa käyttää jonkin tieteenalan spesifiä "tiedekieltä", niin vapaasti vaan. Kyseisen palstan omilla sivuilla. On se nyt yhtä helvettiä, kuinka korkealle hihut meitä ateisteja oikein katsovatkaan; tavallisella uskonnottomalla pitäisi muka olla kaikkien alojen tohtoritutkinto arkeologiasta kosmologiaan...

        No, hei jussi-pussi. Ei tarvitse. Riittää vain, kun osaa erottaa sadut todellisuudesta. Eikä sen sinun jumalasi suhteen asiassa ole pienintäkään epäselvyyttä. Ihmisten keksimä pölhökustaa koko Jahve, jeesus, PH- klusteri.


    • silviamelaina

      Kannattaako tähän edes kommentoida mitään. En ymmärrä mistä poru johtuu tai mitä sillä haetaan.

      p.s. Kyllä tämä minun profiilini ainakin omien havaintojeni mukaan on olemassa ollut koko ajan.

      • 32w4re

        jouduit vain palstan pahimman trollin silmätikuksi.


      • NineStar
        32w4re kirjoitti:

        jouduit vain palstan pahimman trollin silmätikuksi.

        Hyä yritys, ei toimi.


      • 32w4re
        NineStar kirjoitti:

        Hyä yritys, ei toimi.

        Ateisteiksi tunnustautuvista osapuilleen ainoita, jotka jaksavat _ainoastaan_ jauhaa paskaa toisista keskustelijoista. Mitään omaa asiaa sinulla ei ikinä ole, esiinnyit sitten omalla tai niillä lukuisilla kertakäyttönimimerkeilläsi.

        Olenko väärässä? :)


      • NineStar
        32w4re kirjoitti:

        Ateisteiksi tunnustautuvista osapuilleen ainoita, jotka jaksavat _ainoastaan_ jauhaa paskaa toisista keskustelijoista. Mitään omaa asiaa sinulla ei ikinä ole, esiinnyit sitten omalla tai niillä lukuisilla kertakäyttönimimerkeilläsi.

        Olenko väärässä? :)

        En ole tehnyt aloituksia kesän jälkeen koska olen ollut kiireinen, olen kyllä ajoittain kerennyt lukea palstaa mutta en ole kirjoitellut pitkään aikaan palstalle parin aloitusta enempää.

        lisäksi, en ikinä kirjoita muilla kun omalla nimimerkilläni.

        turha sinun on puskista syytellä!

        "Ateisteiksi tunnustautuvista osapuilleen ainoita, jotka jaksavat _ainoastaan_ jauhaa paskaa toisista keskustelijoista"
        Tuo ei pidä paikkaansa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4443
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3198
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2874
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      116
      2665
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2519
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2447
    7. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      13
      2324
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2275
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2045
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe