Ahvenanmaan markkinoille tulee erityinen turvamallinen ruuvi, jotta kukaan ei satuta jalkaansa astuessaan lattialle tipahtaneeseen ruuviin.
Ahvenanmaalaisille turvaruuvi
inssi (ei väitellyt)
6202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Se tästä maailmasta varmaan vielä puuttuikin, eli turvaruuvi. Mitenkäs nukuit viime yönä ?
Itse en ole nukkunut räpäystäkään ja fiilis on sen mukainen. Ei alkoholia vaan ei vaan unta.
Olihan muumeissakin se homma kerran, että muumipeikko rakensi aidan ja sitten aidan päälle piti laittaa ne lasisirut rosmojen kiusaksi, mutta se muumin touhu kesti ja kesti, sitä sitten alkoivat ihmettelemään, että no mitenkäs se niin kauan kestää, niin muumipa vastasi siihen, että kestäähän se, kun on tosi työlästä hommaa ja ottaa aikaa, kun pitää asetella ne lasinpalaset niin, ettei kukaan vaan satuta itseään niihin.
Vaikuttunut tuosta sun halusta kertoa turvaruuvista, sen täytyy olla jotenkin psykologisesti merkittävä asia sulle ? Kotipsykologina sanoisin, että turvaruuvi symbolisoi penistä ja sellaista penistä vielä, joka pitää huolen siitä, että nainen kokee sen kantajineen kaikkineen miellyttäväksi ! Ohoh olikos hurja analyyssi ?
Jäljillä olette. Eipä tullut viime yönä nukuttua. Viimeistelen nähkääs lisuria, mutta tupakkitauoilla tulee mietittyä kaikenlaista muutakin.
Olen myös kehitellyt kaikkiin moottorisahoihin asennettavaa kiinteää teräsuojaa. Se olisi pakollinen ja parantaisi työturvallisuutta. Mitä tykkäätte?
että olisiko ahvenanmaalaisten turvaruuvi turvannut sisialaisen mafioson turpavärkin?
Että, kun kansan viha, kostonhalu ja katkeruus alkaa saada sellaisia mittasuhteita, ettei bunkkerien seinät ja turvamiehet enää pitele, niin turvanaamarin kanssa sitten.
Moottorisahoja käyttävät metsurit, joten kaikki mikä parantaa heidän työturvallisuuttaan on heidän kannaltaan hyvä, mutta onko se Suomen metsien kannalta hyvä ? Tehometsäteollisuus on kohta tuhonnut kaikki kauniit luonnon- ja ikimetsät maastamme, rumiakin ovat pelkät suoraviivaiset puutikkupellot, joten en tiedä sanoa tuohon.
Nukuitko päikkärit sitten ? Mä olen se eteerinen ja kotipsykologi, sama persoona monessa eri kommentissa. Mä nukuin ja nyt jaksaa taas valvoa.
Pilkillä.
Nyt ajattelin tehdä voikkarin parmankinkusta.
Päälle Karpaasi-sinappia.
Halipatsui!