Lehessä oli et n 27 v heppu tappanu 21 v neitokaisen ja menny paikalliseen baariin. huh huh onpa outo tyyppi.
Lohjalla henkiRikos?
bboreklnkldfgnlsdkjg
2110468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
IL uutisena :
Poliisi tutkii murhana
21-vuotias nainen surmattiin Lohjalla
Sunnuntai 13.12.2009 klo 09.16
Poliisi pidätti myöhään lauantai-iltana 27-vuotiaan lohjalaismiehen epäiltynä tekijänä.
Länsi-Uudenmaan hätäkeskus sai noin kello 18 lauantai-iltana hälytyksen Lohjan Nummentaustan rivitaloasuinalueella tapahtuneesta pahoinpitelystä.
Paikalle lähti kaksi Lohjan poliisin partiota sekä sairaankuljetusajoneuvo. Partioiden saapuessa paikalle oli hälytyksessä mainitun rivitaloasunnon ovi lukossa.
Poliisi sai pian kuitenkin haltuunsa asunnon avaimen ja avasi oven. Sisällä heitä kohtasi surullinen näky: asunnosta löytyi 21-vuotias nuori nainen surmattuna.
- Hän oli kuollut, kun pääsimme paikalle. Mitään ei ollut tehtävissä, rikosylikonstaapeli Ari Nordström Länsi-Uudenmaan poliisilaitokselta kertoo.
Poliisi tutkii tapausta murhana.
Murhasta epäilty lähti ravintolaan
Poliisin saapuessa surmapaikalle oli murhasta epäilty 27-vuotias mies jo poistunut asunnosta.
Sitä, oliko asunnossa surmahetkellä, sitä ennen tai sen jälkeen muita kuin uhri ja tekijä, ei Nordström halua kertoa.
- Epäillyn kiinniotto tapahtui Lohjan kaupungin keskustan alueella sijaitsevassa ravintolassa myöhemmin illalla. Kiinniotto tapahtui rauhallisesti, Nordström toteaa.
Poliisi oli sunnuntaiaamuna vielä vaitonainen murhatutkimusten edistymisestä. Esimerkiksi motiivi, uhrin ja tekijän välinen suhde ja surman varsinainen tekotapa olivat asioita, joihin Nordström ei halunnut ottaa kantaa.
Huhu kertoo et sama mies ois ennenkin heilunu puukon kans ja ollut linnassa. Eikö sitä kerrasta opi?
Surmatun läheisille lämpimät halaukset ja surunvalittelut.
Jos tällaisessa kamalassa asiassa jotain hyvää on, niin onneksi saatiin tekijä kiinni.
puukkoveljekset kylvää kuolemaa.. tappaa nyt avuton nainen..reilu peli.. toivottavasti tämä viikari saa linnassa ansaitsemansa kohtelun..
Ei voi tollasta mitenkään sovittaa. Ei mikään linnareissu tollasta korvaa. Katuu tekoaan ja pois kahdessa vuodessa.
Oliko tää joku tunnetukin tapaus tää puukottaja?
Kyseinen tyyppi valitettavasti saa linnassa vaan rispektiä muilta rikollisilta. Mitä hirveempi rikos kyseessä ja mitä rankempi tekotapa, sitä parempi kohtelu linnakavereilta. Ainoat, jotka linnassa todella kärsimään joutuu on pedofiilit.
Otan osaa suruunne.Toivottavasti tekijä ei pääse vähällä.
en voi käsittää tätä tapahtumaa.olen kuullut,että tappoveljeksiä olisi 3 ?tunsin tytön ja olen ollut surullinen kuin unessa olisin.omaisille jaksamista todella.tekijä voisi olla loppuikänsä vankilassa ja miettiä jos osaa edes katua.ainakin yksi veljistä on ollut vankilassa taposta.
olen nyt kuullut,että veljeksiä on kolme,vanhin on päässyt linnasta,keskimmäinen parhaillaan ja nyt menee pikkuvelikin.on ikävä tuollainen teko.helvettiin menee,jos ei uskoon tule.paratiisiin ei synnintekijät pääse,amen!
Ei ihan pidä paikkansa tämä huhu puhe.
no kuule katkaseppa huhulta ne siivet...saatana tollast alat puolustaa.se nyt on fakta että näin on tapahtunut.että valase nyt sitten kun oot noin sale asiasta..taisit olla kuvaamassa ikkunan takana vai?
Joko on tässä asiassa tullut tuomiota tai muuta uutta tietoa?
Tekijä on oikeastikkin ihan helvetin hyvä tyyppi. Onko kellään tullu mieleen että se tekijä saattoi tehdä sen itsepuolustuksena ja että se tekijä saattaa jopa katua tekoaan. Älkää vittu puhuko pahaa ihmisestä jota ette edes tunne...ja miettikää jos ite tekisitte tollasen teon et kuinka paljon te katuisitte tekoanne! huhhuh...no voin kertoo että tuskin tekijä kauheen lyhyellä tuomiolla pääsee ja voin sanoo et se kuinka kauan se on vankilassa ei ole mitään verrattuna siihen helvettiin minkä se joutuu sisällään kantamaan ikuisuuden...
jos sais valita niin silmä silmästä... tollaset ihmiset pitäis lopettaa jotka toiselle noin tekee.
tottakai kaikki tappajat on helvetin hyviä tyyppejä.
Joo, itsepuolustukseksi niitä päitä irti hakataankin.
Ihan oikein jos katuu ja vielä enemmän oikein että kärsii, toivottavasti linnassa joku tekee tosta idiootista vaimonsa
Joo varmaan onkin "itsepuolustuksena" viiltänyt naiselta kurkun auki. Sekin kertoo jo jotain, että tyyppi on teon jälkeen lähtenyt pokkana baariin kuin mitään ei olisi tapahtunut.
tuomio luettu j.p.l .28. sai elinkautisen ja joutuu maksamaan korvauksia yli 60 000€. kun "itsepuolustuksesta" saa näin paljon mitä sitten murhasta.
Joo ja viide vuoden pääst tyyppi on taas tappamas.
Elinkautisvanki voi hakea ehdonalaisuuteen,. kun on lusinut vähintään 10 vuotta.
No ei elinkautisesta pääse viidellä vuodella.