Miten on mahdollista, että rikoksista epäilty nimeltä mainittu henkilö valitaan keskustan kunnallisjärjestön puheenjohtakaksi ?
Voi aikoja, voi tapoja
Vaasan vankila
9395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kepussahan on suositus, jos on ollut tiilenpäitä lukenut, tai ainakin rikoksesta tuomittu. Tai muuten kiinni jäänyt.
Juhantalo,Jätemäki,Kaikkonen,Väyrynen,Manninen,Vihriälä. KMS, Nova Group ym. Ei jaksa luetella enempää.
Ei voi kuin ihmetellä kyseistä Herraa.Syyteharkinta on kesken mutta mies on kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kyllä se vielä Eduskuntaan yrittää saattepa nähdä. Voi meitä äänestäjiä.
...ei lain mukaan ole sama kuin tuomio.
Tietenkin se on mahdollista, jopa toivottavaa. Asiantuntija alallaan.
on nyt sellainen, että mitä suurempi rikollinen sitä syvenpään kansa kumartaa. Mitä suurempi petkuttaja sitä parempi hoitamaan kansalaisten asioita, kai olette sen huomannut. Suurin kupla tyhjäpää, sellaisiahan päättäjiä siellä lapualaisetkin suosii. Hätinä osataan lukea, kirjoitustaidoissakin puutteita ja vallan kahvaan olette siellä sellaisia asettanut.
Ky.henkilö vaikuttaa jo Seinäjoen Kaupungin maineeseen. Luulisi Rasinmäen jo puuttuvan asiaan. Hyllytetään ainakin siksi kunnes tuomio on annettu.
Hapsu sentään jääväs ittensä tutkinnan ajaksi. Tekis muutkin samoin.
Tässä taas nämä kaupungin intomieliset kepulaiset tekevät myyräntyötä. Ennen se oli junttausta. Lopetakaa jo ja keskustelkaa siellä omissa tupailloissanne.
Pitäähän sitä jotain saada tilalle.