Latenkin kannattaa muistaa

että Vanhasella on valtaa.
2109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos tarkoitat sitä että Latelle voi tulla seuraamuksia kirjoitteluistaan, niin luulen et Late on jo sen verran vanha konkari et uskaltaa kirjoittaa ja varmaan uskaltaa sanoa ääneenkin mitä ajattelee..
En usko et pahemmin hätkähtäis vaikka tulis pikkusen kakkuakin? Ja sitäpaitsi ei tää ole demokratiaa, jos ei uskalla kirjoittaa mitä ajattelee. Meillä ainakin PITÄISI olla sananvapaus.
Mutta minä tutkailin tuota ilmasto juttua mikä on nyt käynnissä, ja tulin siihen tulokseen et se on täyttä kusetusta.

Äänestä
  • Tiedäthän sä vanhasmasan, ainahan se on käräjille menossa jos joku hänestä vähänkin ei-niin-kivaa kirjoittelee. Mutta joo kyllä, hyvä että Late kirjoittaa asioista oikeilla nimillä kunhan ei vaan sortuis ylilyöntiin vahingossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


että.....* kirjoitti:

että Vanhasella on valtaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu