että Vanhasella on valtaa.
Latenkin kannattaa muistaa
että.....*
2109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos tarkoitat sitä että Latelle voi tulla seuraamuksia kirjoitteluistaan, niin luulen et Late on jo sen verran vanha konkari et uskaltaa kirjoittaa ja varmaan uskaltaa sanoa ääneenkin mitä ajattelee..
En usko et pahemmin hätkähtäis vaikka tulis pikkusen kakkuakin? Ja sitäpaitsi ei tää ole demokratiaa, jos ei uskalla kirjoittaa mitä ajattelee. Meillä ainakin PITÄISI olla sananvapaus.
Mutta minä tutkailin tuota ilmasto juttua mikä on nyt käynnissä, ja tulin siihen tulokseen et se on täyttä kusetusta.
Tiedäthän sä vanhasmasan, ainahan se on käräjille menossa jos joku hänestä vähänkin ei-niin-kivaa kirjoittelee. Mutta joo kyllä, hyvä että Late kirjoittaa asioista oikeilla nimillä kunhan ei vaan sortuis ylilyöntiin vahingossa.