Meneekö somalit lakkoon kun
discoraha
8198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
vai eläkelakkoon? Vai jopa sairaslekelakkoon?
Kyllä minusta on syytä pelätä suurlakkoa nyt. Se on vain niin vaikea kotoutua ilman discorahaa......
Mutta mehän voisimme järjestää heille jonkinlaisen keräyksen siihen asti kun pääministerimme palaa lomalta.
Mitä jos kerättäs heille vaikka 100milj.€ aluksi? Me emme voi hyväksyä tällaista rasismia heitä kohtaan.
jos vain käsketää. Jokasen tilistä automaattisesti. Suomen kansalla ei ole omaa tahtoa, vaikka olisi he eivät näytä sitä. hyväksytään kaikki päättäjien typeryydet, kärsitään ja lopuksi kuollaan pois! Se on suomalaisen elämänkerta. Robotteja ilman sananvaltaa, MAMMAREITA
niin seli seli ja turpaan.
päin? Etkö oo koskaa nähny vai mitä tarkotat?
Ilmoita asiattomasta, rasistisesta, herjaavasta tai väärällä palstalla olevasta viestistä klikkaamalla viestin yhteydessä olevaa linkkiä. Rasistiset viestit ja rasistiset ilmaukset ovat Suomi24:n keskusteluissa kielletty.
mistä olet tullutkin.
Valtakunnansovittelija on antanut esityksensä molemmille osapuolille ja somalit ovat luvanneet tulla mukaan "lamatalkoisiin" tinkimällä omista etuisuuksistaan sillä ehdolla että, heidän palveluksiaan ei ulkoisteta koskaan.
Valoa siis näkyy tunnelin päässä. T: Kadunlakaisija.