On se helppoa kun on rahaa:
http://www.nelonen.fi/uutiset/kotimaa/kirkko-kouluttaa-3-000-työntekijää-internetiin
http://www.nelonen.fi/uutiset/kotimaa/kirkko-kouluttaa-3-000-työntekijää-internetiin
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Toivotamme kirkon työntekijät kernaasti tervetulleiksi. Samaan hintaan tervemenoa lähimpään pöpilään. EI ne täällä kestäisi kuin pari viikkoa peruspalkalla kun ne tauotta ottaisvat sanallisesti turpaan.
...siitä turpaan vetämisestä...!
Mä luulin, että ne palkatut ovat jo täällä kirjoittamassa! Niin paljon tulee paskaa ja potaskaa luettua.
Mutta ehkä sitten ennsi vuonna saadaan Internetiin myös virtuaalinen ihmissyönti ja veren juonti, kun oikein meidän valtiokirkko kouluttaa.
Nam.
Saatanaton
vai tekevätkö esim. suntiot tuota muun työnsä ohella? Kirkko saa sillä pisteitä, kun se julistaa, että kirkko työllistää myös laman aikana.
"Kirkon verkkoviestintäpäällikkö Sami Kallioisen mukaan suunnitteilla on myös valtakunnallinen esirukouspalvelu, jossa internetin kautta voisi tilata rukouksen kirkolta. Palvelu on jo nyt käynnissä useissa seurakunnissa."
- Heh, joo.
"Kirkon verkkoviestintäpäällikkö Sami Kallioisen mukaan suunnitteilla on myös valtakunnallinen esirukouspalvelu, jossa internetin kautta voisi tilata rukouksen kirkolta. Palvelu on jo nyt käynnissä useissa seurakunnissa."
Ja nyt kun kirkon rahallinen tilanne vaan huononee (tai vaikkei huononiskaan) niin esirukouksista voidaan ryhtyä perimään "pientä nimellistä" maksua, ettei kirkon tarvitse laittaa metsää myyntiin tai muuta ikävää.
Heh, mutta se on hyvä, ei tarvitse lähteä edes ulos sen takia että joku rukoilisi Jumalalle tärkeistä asioista!
Ovatpahan poissa pahemmasta pahanteosta heikompiaan kiusaamasta, kun kuluttavat aikansa täällä Ateismi-palstalla hakkaamassa kirvestään kiveen.
Ne hyökkää nuorten chatti-palstoille metsästämään.
taitaa olla yksi jos toinenkin aikuisviihdesivusto avoinna foorumi-ikkunoiden alla niillä, kun nettiin pääsevät :D
mitä ne siellä tekevät? Pitääköhän niiden kirjata ylös mitä ovat kirjoitelleet ja millä palstoilla käyneet?
Kaiken kaikkiaan tuo on kirkolta taas ihan turha veto. Ei tuolla systeemillä jäsenkatoa pysäytetä. Ei sitä kyllä pysäytetä enää millään.
Niin kuin pahimmatkin pedofiilit...
Nimimerkkiensä suojissa tekeytyvät nuoremmiksi tai nuorekkaammiksi kuin ovatkaan, puhuvat mopoista ja tytöistä ja koukuttavat vajaavaltaisia lapsia oppeihinsa.
Sitten kun saavat ne poloiset houkuteltua kirkkoon, huomaavat nämä järkytyksekseen, että samanlainen kaapuloitsuilija se on kun ne muutkin hokkuspokkustelijat.
Eikä tulinen Helvetti ja Tuomiopäivä ole mihinkään kadonneet, ja liirumlaarumeihin uskomista edelleen edellytetään.
"mitä ne siellä tekevät?"
No kyllähän herra näkee, eikös se riitä?
Tätä ketjua eivät saatanaanuskovat ole kommentoineet. Se tukee minun teoriaani tänne jo palkatuista kirjoittelijoista...
Saatanaton
ei ainakaan näillä mainitsemillasi kirkon sedillä, joilla voi olla muutakin tekemistä...!
He ottavat ehkä Netistä vain ne rukouspyynnöt, eikä muuta.
se viimeinen niitti...Arvaako kukaan mikä on ratkaisu, kun on vuotta vielä tarpeeksi jäljellä?