Kyllä nyt vasta raivostuttaakin!

Olen tiennyt ja kokenut jo aikaisemminkin että perunalaatikkoa on aivan turha etsiä kaupoista, mutta nyt ei ole enää edes sitä rååtsalaisten omistamaa, ja Puolassa valmistettua Turun Sinappia!
Yritäpä tässä sitten selittää lapsille, että ilkeät vanhukset ovat hamstranneet kaikki!
Vanhusten ahneudella ei ole rajoja!
Kyllä tuli taas surkea joulu, ja vain ahneiden vanhusten vuoksi!
8154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Huomenna on joulu ja nyt ei raivota. Tai raivoa pois, sinut viedään suljetussa autossa raivotautisten suljetulle osastolle 10, lähimpään raivolasarettiin. Mitäs siihen sanot, siellä ei ole laatikoita, siellä on pehmustettuja pyöreitä seiniä. Et pysty siten olemaan edes seinähulluna.

Äänestä
  • Annatko sinä minulle lempeä? olen 24vuotias mies.

    Äänestä

  • tulee oleen kova sana, nämä oudot ilmasto häiriöt
    tulevat vaikuttamaan myös elintarvikkeiden saatavuuteen.
    Vanhemmat ihmiset tietävät miltä mahassa silloin tuntuu...

    Äänestä

  • lempeä? kirjoitti:

    Annatko sinä minulle lempeä? olen 24vuotias mies.

    Olen nuorekas 69 vuotias mies. Voisin olla oma pukkisi.

    Äänestä

Kohta ei varmaan saa enää edes Turkissa valmistettua ketsuppiakaan mistään...

Äänestä

Perunalaatikkoa etsit? Meillä on muovinen perunalaatikko jääkaapin alaosassa, sopii muillekin juureksille. Vanha anoppi tulee jouluna kylään ja pitää vahtia ettei vie perunalaatikkoamme.

Äänestä

Nyt vedit hiukka överiksi.
"mutta nyt ei ole enää edes sitä rååtsalaisten omistamaa, ja Puolassa valmistettua Turun Sinappia! "
Joopa joo ja sillälailla.

Äänestä
  • tehdään edelleenkin suomen turuus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nuori äiti kirjoitti:

Olen tiennyt ja kokenut jo aikaisemminkin että perunalaatikkoa on aivan turha etsiä kaupoista, mutta nyt ei ole enää edes sitä rååtsalaisten omistamaa, ja Puolassa valmistettua Turun Sinappia!
Yritäpä tässä sitten selittää lapsille, että ilkeät vanhukset ovat hamstranneet kaikki!
Vanhusten ahneudella ei ole rajoja!
Kyllä tuli taas surkea joulu, ja vain ahneiden vanhusten vuoksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu