Vanhanen on vaikutusvaltainen
Taannoin hänen romanssinsa sekoitti median ja lainoppineet, sitten hänen ikivanhat rakennuslautansa saivat valtakunnan sekaisin ja kuohuksiin, talonsa myyntihinta aiheutti laajaa huolestumista, ja nyt hänen kipeentyneet jalkansa saavat Kepun, hallituksen, ja opposition rivit täysin sekaisin.
Mitä seuraavaksi?
Taannoin hänen romanssinsa sekoitti median ja lainoppineet, sitten hänen ikivanhat rakennuslautansa saivat valtakunnan sekaisin ja kuohuksiin, talonsa myyntihinta aiheutti laajaa huolestumista, ja nyt hänen kipeentyneet jalkansa saavat Kepun, hallituksen, ja opposition rivit täysin sekaisin.
Mitä seuraavaksi?
Vastaukset 7
Vanhimmat
On vaikutusvaltaa. Hallituskin menee Ylen mukaan uusiksi ohjelmaa myöten yhdeksäksi kuukaudeksi.
On se vaan kun maa nojaa yhteen mieheen- Kun tämä luopuu on koko valtakunta sekaisin.
Ylen mukaan Vanhaselle ei ole korvaajaa. Saa nähä miten valtakunnan käy kun Vanhanen luopuu. Ylen politiikantoimittaja ainakin oli huolissaan.
on sopulilaumalla edessään. Kaikki mediatalot alkavat kilvan erottamaan tarpeettomia toimittajiaan. Ei ole enää mitään tehtävää. Yksi neljäsosa nykyisestä toimittajakunnasta riittää hyvin raportoimaan Urpilaisen sukkahousujen vaihdoista ynnä muista valtakunnan tärkeistä tapahtumista Matin mentyä.
Ainoa järkevä päätös. Matti joutaa naisineen,lautkasoineen ja kipeinekoipineen kelan peruspäivärahalle, tietääpähän milä on saanut esikuntineen aikaa. Jyrki boy samaan kaartiin. Loppuiskohan koruptio Suomesta. Arvon keput, älkää valitko muistinmenetystä potevaa ihmistä puheenjohtajaksi. Järjestäkää puheenjohtaja kanditaaeille ikääntyvien ihmisten muistitesti. puoluettomalla lääkärillä.
Vanhanen on ollut todellinen valtiomies. Mitä teillä syöttiläillä on esittää tilalle, Urpilaistako vai soitetannko Tony Halme hätiin? On harmi, että Vanhanen lopettaa, mutta toisaalta kaksi hienosti hoidettua kautta on takana. Todellakin pitää olla tuuria, jos saamme edes lähellekkään Matin tasoisen pääministerin. Kaikkia tyhjäntoimittajia sukankuluttajia räksyttäjiä olisi kyllä jonossa. Sellaisille ei pidän mennä tämän maan johtovirkoja luovuttamaan vaikka miten olisivat menestyneet bb:ss tai kaljanjuonnin sm:ssä.
lopu, enenkuin joka ainoa demari on saatettu maan rajojen ulkopuolelle. Mutta kuten tiedämme, demokratiassa ei näin tehdä ja siksipä korruptio kukoistaa myös tulevaisuudessa...
Vaikutusvaltainen vaikka onkin Niinistön alainen hänelle kuuluvat asiat ovat paljon laajemmat kuin Niistöllä.Lautakasat ovat tietenkin iltasanoman uutisia mitä viikottain politikoista on.Myöskin kova paikka olla eduskunnan ja kansan silmätikkuna. http://www.vnk.fi/paaministeri/tehtavat/fi.jsp-
oikein on??