Suzukiin lukot

Suzukin akseleihin/periin ei varmaan saa mitään lukkoja. Onko joku vahtanut muista lukollisia akseleita esim. Mersun kytkettäviä? Silloin varmaan jarrutkin vaihtuu&ohjaus on vaikea järjestää yms?
On niin huonot joustovarat, että varmaan kadunreunankin ylityksessä joku pyörä nousee ilmaan.
2690
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin tietämättä kysyjän susnamallia niin periaatteessa niissä yleensä käytetään ihan perinteistä karhunlankaa. Joustovarat paranee kun hankkii kunnolliset joustotyynyt (esim. Anttila/Hobby Hall), jotka asennetaan entisten kuoleentuneiden tyynyjen tilalle.

Äänestä

hyvä Myllis....laita RRille tulitikkut orkkis vetareiden tilalle niin nekin alkaa kestää.
Ja ,muistakseni lockrightilla on lukkot Sussulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mobi kirjoitti:

Suzukin akseleihin/periin ei varmaan saa mitään lukkoja. Onko joku vahtanut muista lukollisia akseleita esim. Mersun kytkettäviä? Silloin varmaan jarrutkin vaihtuu&ohjaus on vaikea järjestää yms?
On niin huonot joustovarat, että varmaan kadunreunankin ylityksessä joku pyörä nousee ilmaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu