jaa-aa mee toivotam.. jne.
Hyvät Joulut kaikille mukaville ja hauskoille huuhailijoille, ystäville, kavereille ja muuten vaan tutuille;)
Ja tulkoon tulevasta vuodesta vähintäänkin yhtä hyvä kuin tää hiipuva on ollu, mielummin vielä parempi;)
Ja-aa mee toivotam,
22
486
Vastaukset
- impi-lempi
Kai mä jotenkin tuohon luetteloosi lukeudun ;))
Ja pikkuinen joulujumppa...
Venytä, venytä, jousta, jousta.
Kyykkyyn mene ja yritä nousta.
Heiluta peppua, nosta jalkaa,
siitä se hyvä joulu alkaa! Ja sinulle myös hauskaa joulua ja onnellista uutta vuotta!:)
- TheEagles
Tontut liikkuu hiljaa yössä
osa pajalla touhuu työssä
Joulun juhla yhden yön päässä
Riippumatta ulko säästä
:)
Joulusaunan tonttu laittaa
hyvät löylyt meille maittaa
Rauhoitu hetkeksi lauteilla saunan
Ehkä löydät sen Joulurauhan
:) :)
HYVÄÄ JOULUA!!!!!!!!!! - Yx Pässi
Oikein Leppoisia Jouluja.
t. Yx Pässi & Erkki
(myös Taunolle) mukavia ja hauskoja alkoi ilmestyyn;)
Valitettavasti mun on mentävä unille, aamulla pitää kasiksi duuniin.
Kiitos teille.. ja halipusitukset;)- Cassis-Alma
Vain puolitoista tuntia, ja on jouluaatto,,, ;o}
Hyvää joulun aikaa A-V:lle,,,
&
onnekasta ja menestyksellistä vuotta
2010 - R3portteri
-ihmisille siedettävä tahto,,,:-D
http://areena.yle.fi/audio/634853 - sola"
..det samma :)
Oikein mehevää ja maukasta joulua teille :) ennakko toivotus joululle
http://www.punanaamio.fi/images/1515N_0603_57b.jpg
riivitää, räävitään joulu loorat ja väskynäsopat, vähä porsasta vierelle, (siis sitä nelijalkasta mallia)aaveelle ja rauhallista uuttavuotta;))
http://www.youtube.com/watch?v=Ax1OEaGjMAM- padme_amidala
..täällä on niin paljon joulutoivotuksia, ettei kaikkiin ehdi millään vastata : ) Skarppioonia ei kuitenkaan voi jättää ilman joulutoivotuksia : )
- i-v atte
vaan sitä samaa sinne vähän jälkijättösenä Hyvää Joulua nyt, ku ollu niin kiirusta..
- Alien-8
sinne lumen ja pakkasen keskelle.En ehtinyt laittaa sähköpostina,joten toivottelen nyt:)
Räväkkää Uuttavuotta myös sinne.Olkoon tosiaan tämä alkava vuosi parempi meille kaikille:) olen minä kunnollinen veroa maksava yhteiskunnan jäsen. Viekkauvella ja vääryyvellä en aio ensi vuonnakaan verotaakastani selvitä, kunhan vaan kynttilänpätkään rahat riittävät.
Joulun rauha on rikkumaton...... kakku sulaa ..... ja me odotamme..... rauhallista joulua....- lee van lee
uuta vuota lardibe
- hyvin sanottu.
------------------------------------------
- täh?
VUOSI SITTEN!
..toivotamme..minä, hypervokki, oikea minäni ja vielä yksi.. puutarhuripervokkiakaan unohtamatta hyvää joulua.. vaik viljelykset lumen alla on..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523406Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512389Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu121194- 1121169
Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per48937Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va9913Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019870- 46864
- 36692
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt196666