EU:hun ja heti! Heitä on täällä jo niin paljon, (niinkuin koko EU:n alueellakin) ja lisää tulee et eikö se ole sama adoptoida koko maa samantien?
Miksi ottaisimme vain muutama tuhatta, kun voimme ottaa monta miljoonaa yhdellä kertaa?
Meidän ei tarvitsisi edes lähettää sinne rahaa enää,kun he kaikki jo olisivat täällä.
Miksi ottaisimme vain muutama tuhatta, kun voimme ottaa monta miljoonaa yhdellä kertaa?
Meidän ei tarvitsisi edes lähettää sinne rahaa enää,kun he kaikki jo olisivat täällä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
olisi liitettävä euroopan unioniin! Mikä mahtava työvoimareservi eu:lla olisi käytettävissään.Rikkaat eu maat, suomi etunenässä, saisi rahoittaa parempien liikenneyhteyksien luonnissa afrikasta eurooppaan. Afrikkalaisia moniosaajia tarvitaan paikkaamaan huutavaa työvoimapulaa joka on tulossa.
Ai, eiks Somalia kuulukaan EUhun? Ja minä kun luulin että kuuluu, kun somalialaiset vaeltaa täällä vapaasti kuin muutkin EUn jäsenet!
Rahan lähettäminen Somaliaan tulee kalliiksi, noi pankkisiirrot ja postimaksut on kallista touhua. Parempi että syötetään miljoona vaeltajaa EU maiden alueella, se se vasta halvaksi tuleekin!
Mieki olen luullu, että notta Somalia kuuluu Euroopan Uniooniin, samoin kuin muutki maat, missä asuu näitä Astrid ja Tarja tätien lempparipoikia.
Olen näkemä erehtynyt, ja meillä oli jo pikkunen tappeluki tästä asiasta Rainen ja Oivan kans.
Poro puras Rainea perseestä, mutta ei se haittaa, me poijaat jatkama ryyppäämistä nyt!
Jouluja kaikille!
Latellekin. Tarjoot kai tuhtia glögiä myös paikalle sattuville vaeltajillekin, lähtömaasta viis!
Suomen siirtomaa,mikä estäs?johan somalia tehny suomesta siirtomaan.Vai mitense oli??????????
niitä tulee ja otetaan suomeen koko ajan MIKSI MIKSI???
Miksi juuri Somalit kaikista Afrikan kansoista? Ja miksi juuri HEIDÄT jotka on otettu tänne, ovat niitä etuoikeutettuja?
Miksi ei heidän naapuriaan, sukulaisiaan, tai muita vastaavia??
Kuka on valinnut juuri heidät tuotavaksi tänne?
Katselin tuossa tietoja kristinuskon synnystä. Eteeni tuli kartta ja maat, joissa vainotaan kristittyjä.
Afrikassa yksi maa oli Somalia, jossa kristittyjä vainotaan.
Kysymys herää välittömästi, miten on mahdollista, että juuri sieltä otetaan valtavasti porukkaa tänne kristittyjen sekaan. Ei kai heitä kotimaassaan suinkaan vainota islamilaisuuden takia.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/73099-professori-maahanmuutosta-”meilla-hurskaasti-kuvitellaan”