Ja taas pari irlantilaispiispaa erosi

2130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Poimintoja:
Pappi käyttänyt hyväksi 100 lasta..
Toinen pappi teki samaa joka toinen viikko 25v pappisuransa aikana..

"One priest admitted to sexually abusing over 100 children, while another accepted that he had abused on a fortnightly basis throughout his 25-year ministry."

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/northern_ireland/8381433.stm

Miten pedofiilipappi voi jatkaa 25 vuotta jäämättä kiinni. Systeemi on mätä..

Äänestä
  • Sääliksi käy uhreja.
    Uskonnot ällöttää entistäenemmän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zelig kirjoitti:

ja arvaatte kyllä miksi...

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2009/12/1023710

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu