Ei lumipyryä tullutkaan

1109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ehdin hakea ullakolta lumikolan, lapion, nikita- turkishatun, lammasturkin mallia 50-luku, huopikkaat, kaulaliinan, villapaidan, toppahousut mallia 80-luku citymarket ja pikirukkaset. Istuin valmiina eteisessä ja perkele, sitä pyryä ei tullutkaan. Nyt on Tapani pilalla kuin porkkanalaatikko saunan kiukaalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikka niin kirjoitti:

ennustettiin.

http://www.nrlmry.navy.mil/archdat/mediterranean/model_overlays/Sfc_Winds/LATEST_20091225.2100.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu