vakkarirekkautuneilla on tapana käydä aloituksissa heittämässä samoja haukkumasanojaan? Vaihtaisitte edes nimittelyt: pikkuinen, säälittävä, aasi, pelle, sairas, aivopieru, paska, hullu, luuseri ymt joskus! Se lisäisi mielenkiintoa antaa takaisin mitä kuuluu ja kuka käskee.
Säälittää tuo oman aloituksen peukutus. Oikeastaan hymyilyttää totistakin immeistä.
Muistattekos ollenkaan tämän palstan olevan huuhaapalsta. Onko aloituksissa yhtään älytöntä ajatusta ja tempausta? En ainakaan minä näe ja niinpä en voi ottaa osaa keskusteluihin.
Säälittää tuo oman aloituksen peukutus. Oikeastaan hymyilyttää totistakin immeistä.
Muistattekos ollenkaan tämän palstan olevan huuhaapalsta. Onko aloituksissa yhtään älytöntä ajatusta ja tempausta? En ainakaan minä näe ja niinpä en voi ottaa osaa keskusteluihin.
Vastaukset 16
Vanhimmat
-hienostuneempia sanoja,, tosin, en räävi kellekkään päätäni nyt, enkä tulevaisuudessa... Koitetaan vaan tulla toimeen,, jollain tavoin?
http://www.youtube.com/watch?v=g_brB-c0MZQ
esim. Mounlexillä, Padmella, R3portterilla, Vilmalla jne.
avaustaan aina kunnolla.
Kotka ei muuten koskaan hyviä aloituksia.
alapeukkuja sitten tulee..saunalahdeltako?
sen typeriä aloituksia.
vaan kemiralta. Siellä käsitellään jätteitä ja tunnistavat Nysän.))
-on huuhaan Helmi ;)
-Muutamat uudemmathan ovat tehneet välillä avauksiaan, mutta kun aloituksessa ei haasteta riitaa tai haukuta ketään esim. nysäksi, ei ne saa vastauksia.
Tuo Nysäkään ei uskalla kiinostua, kun saa nimeäjänsä heti kannoilleen.
Se vasta on surkuhupaisaa huuhaata kun nuo kaksi välillä sanovat toisilleen mitä oikeasti toisistaan ajattelevat. Selityksiä ja aivopieruja molempien päät täynnä.
Veerakos se puskas huuteloo
on mielestäni aika töykeä uusille nikeille,
ai kuin niin?
jos ei ymmärrä mielen älyttömiä ajatuksia
niin ei kai se vilman vika ole
t. "Viivi."
höh--- en kai mitään taitaa riittää kun olen olemassa
ettäkö ihan pitäs peukuttaa?,,, Mitähän merkitystä koko peukuttamisella on?,,, onko kannanotto, vai onko mielenilmaus?,,, empä vielä ole peukuttanu, mitä nyt täällä kotona omia peukkujani katselen,,, ;-D,,, se riittää mulle,,,
Oletpas tarkkaan seurannu noi manailusanojen käyttäjät, ja niiden toistumisen,,, minä osaan kyllä ohittaa ne, kun ei kiinnosta, niin miksi niihin puutuisin edes?,,,
Teeppä nyt joku huumoripitoinen, rohkea aloitus,,, tulen heti sun seuraksi, ilman noita sun mainitsemia manailuja,,, vai menikö peukalo suuhun?,,, ;o),,,
Johannes? :o