Käykääpä tutustumassa Itsenäisyyspuolueeseen. Puolue koostuu vainoharhaisista sekopäistä, jotka luulevat itsestään ihan liikoja. Puolueen pääasiana on vastustaa EU:ta, mutta sen ohella myös kaikkea muuta teknistä kehitystä, mm. nanotekniikkaa. Puolue pelottelee ihmisiä keksimillään uhkakuvilla ja uskoo kaikkialla vaanivan lukuisia salaliittoja. Voidaan sanoa, että kyseessä on täydellinen pelleporukka, jonka tärkein rooli suomalaisessa politiikassa on tarjota rajua huumoria sivustaseuraaville. Tässä sarkastinen kuvaus Itsenäisyyspuolueesta eli Ipusta joulutunnelmissa. Naurakaa olkaa hyvät:
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8660080/41655431
ja
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8660080/41655472
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8660080/41655431
ja
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8660080/41655472
Vastaukset 21
Vanhimmat
Käykääpä KEPU'n puoluekokouksessa.
Vanhanen ja Pesonen keskustelevat EU:n perustuslaista lokakuussa 2006
http://www.youtube.com/watch?v=NjHjNX4aei0
(mukana moshaamassa myös stubb)
Äänestä Kokoomusta niin joudut töihin 8:n euron päiväpalkalla ja Kokoomuslaiset pakkolunastavat omaisuutesi.
up
NIIHIN VASTAUKSINA JOTAIN SAATANAN IRVOKKAITA ITSENÄISYYSPUOLUETTA HERJAAVIA TEKSTEJÄ! TÄYTYYKÖ TEITÄ TOSIAAN NÄIN OIKEIN KÄSKEÄ.
KIRJOITTAKAA SINNE KETJUUN MITÄ VAAN, MIKÄ PILKKAA ITSENÄISYYSPUOLUETTA SILLÄ SE PUOLUE EI MUUTA ANSAITSE KUIN PILKKAA. SE ON TÄYS PELLEPUOLUE!
VAUHTIA, VAUHTIA!!!
Kai teillä mielikuvitusta sen verran on, että osaatte vaikka jotain tohon ripulinpumppausjuttuun liittyvää kehitellä sinne Itsenäisyyspuolueen joulukalenteriin??? Luulisi että tämän palstan lukijat on helpostikin sen verran lapsellisia, että Ipu herjaavaa juttua tulisi kuin suolesta luiskahtamalla!
Menkää ja kirjoittakaa. Jollette itse keksi mitään pirullista sanottavaa, niin kirjoittakaa vaikka nimiemrkillä Hororeva Heravittu että horikaa ipukokotin kusista vittua loiset!
Se on kalliilla saavutettu arvokas asia, josta kannattaisi pitää kiinni.
Siksi meidän tulee pilkata vieläkin ankarammin Ipua.
Ipu häpäisee joka vuosi maamme itsenäisyyspäivän sairailla puheillaan mielenosoituksessaan, johon osallistuu n. 20-30 hörhöä. Ipu on sanontu ymmärtävänsä Stalinia talvisodassa 1939.
Olet oikeassa: ITSENÄISYYTTÄMME PITÄÄ KUNNIOITTAA eikä pilkata kuten Ipu tekee. Isketään siis takaisin!
norskeille tai lahjoitus ja nyt meillä on Kokoomuksen takia suurtyöttömyys ja lainaa otetaan vuonna 2010 30 miljardia euroa. Kokoomus se "kyky"puolue. Kokoomus on ajanut maan konkurssin partaalle muutamassa vuodessa asiankirjaväärentäjän johdolla.
Siksi: herjatkaamme Itsenäisyyspuoluetta (Ipua) ja levittäkäämme kansalaisille tietoa Ipun maanpetoksellisuudesta!
ennemmin maanpetoksen tunnusmerkit.
Jätkät vetivät rahat liiveihinsä ja nauroivat paskaiset naurut niille tyhmille, jotka äänestivät heidät valtaan.
Häkämies kuuluisi valtakunnanoikeuteen.
paikkaan.
Minäkö muka tyhmä, nyt en ymmärrä.
niin nauretaan yhdessä.
Samanlaisia.
paljon naurata.
Menkää nyt saatana herjaamaan Ipua niitten palstalle. Tohon joulukalenteriketjuun johon tossa alotusviestissä on noi kaks linkkiä.
Herjatkaa ipua ihan miten vaan. Pääasia että nöyryytätte Ipun palstalla Ipua niin helevetisti!
Jos ette itse keksi mitään, niin kirjottakaa vaikka nimimerkillä Hororeva Heravittu viesti Horikaa vittua ipuloiset!
Menkää herjaamaan, keksikää nyt jotain omaakin, ette voi olla noin mielikuvituksettomia!
upup
Kirjoittakaa herjaa Ipun palstalle!