http://keskustelu.suomi24.fi/node/8705370
ja minne hävis kaksi ketjua suomitv stä ,ihme sensuuria . YLE taas asialla. Huonosti menee ylellä.
http://www.suomitv.fi/
ja minne hävis kaksi ketjua suomitv stä ,ihme sensuuria . YLE taas asialla. Huonosti menee ylellä.
http://www.suomitv.fi/
Vastaukset 36
Vanhimmat
Mutta niin häviää YLEkin, mediamaksu on EU tuomioistuimen vastainen.
http://www.adressit.com/mediamaksu
Kiitos vinkistä
ohjelmaa siellä, ei tarvitse katsella.
Suomitv voittaa teeman menne tullen ja on kaiken lisäksi ilmainen kanava, mutta miksi viesti häviää tältä palstalta? YÖK YLEkö asialla?
Itse en voi sietää YLEn ohjelmaa ollenkaan, uutisetkin on vääristetty ja kerrotaan harmaalla äänellä.
vaan laulaa hoosiannaa.
Mistäköhän tämä YLEn laatu oikein tulee, täysin huuhaata että YLE on laatua, samoja amerikkalaisia sarjoja tulee YLEltä kuin mainosrahoitteisilta kanaviltakin.
Ai Ylen laatua? Laadusta puhuu ainakin se että vain ja ainoastaan Ylen ohjelmista valitaan Suomen edustajat National Prox Europaan in Berlin. Koita kestää totuuden kanssa. Sinne ei mitkään vihellysohjelmat sellaisiin festivaaleihin pääsekään.
Humpuukikanava Suomi TV:n kusipäät ovat mollanneet Yleläisiä viime päivinä sen verran että isomodet ovat joutuneet puuttumaan asiaan.
Maksa sinä vaan ne paska tekeleet mitä YLe väsää kuten kotikatu kutukatu , itse en maksa YLElle centtiäkään.
Tänään pitäs näkyä jo cnn M kanavapaketin tilaajille. Miksei näy? Tulee vaan ei ohjelmaa tai ei signaalia. Voi harmi ku elisa jujuttaa tai siellä ei oo ketään töissä laittamassa sitä päälle.
Vernerin piilomarkkinoinnin syytä kaikki tyynni.
Itse uskovaisena ja pyhänä miehenä, kyllä myös arkipyhänä, olen ollut erittäin tyytyväinen SuomiTV:n antiin. Ehdottomasti viihdyttävää, monipuolista, kilttiä ja mielenkiintoista ohjelmatarjontaa. Tiivistäen: laadukasta!
Ei millään malttaisi olla poissa kanavan ääreltä.
Samat typerät ohjelmat pyörivät uusintoina tuolla suomitv:llä - kukahan tuotakin kanavaa viitsii katsoa.
Voima lehti on yksi niistä harvoista, jotka koettavat puhua asioista.
ja tieto kulkee, jos ei muuten niin puskaradion kautta.
http://www.suomitv.blogspot.com/
http://suomenkuvalehti.fi/blogit/paivitys/yle-ja-mediamaksu-mita-ihmiset-todella-haluavat
Ihmiset eivät halua maksaa YLElle tai edes katsoa YLEä.
Yle = Suomen Valtio. Niinkuin Alko. Mediamaksu on puolueeton ja demokraattinen maksu ikään sukuun tai säätyyn katsomatta jokainen on velvollinen maksamaan mediamaksun. Sillä ei ole väliä kuluttaako radiota tai televisiota vuodessa minuutin vai kaksitoista kuukautta. Kaikki tasavertaisesti samalla viivalla. Hyvä Yle
Mitä puolueetonta se on, jos Yle-maksu peritään TV:ttömiltä ja kuurosokeiltakin?
Jokainen kansalainen on velvollinen maksamaan mediamaksun. Oli sitten kuuro tai sokea. Tasapuolisiis ja oikeudenmukaisuus ovat Ylen ominaisuuksia.
Tasapuolisiis ja oikeudenmukaisuus EIVÄT ole Ylen ominaisuuksia. 80% suomalaisista EI hyväksy ylen mediamaksua, joten YLe on aika ongelmissa tulevaisuudessa.
heippa yle ei tule ikävä.
80% suomalaista vastustaa YLEn mediamaksua niin YLE ei todellakaan ole sama kuin suomi.
Mtv3 on katsotuin kanava ja yleä katsoo 40 % tv katsojista.
>Tv-kanavat
Keskustele kanavista ja kanavien ohjelmistosta.>
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/2851
Miksi nämä YLE läiset ovat kauhuissaan kun kansa katsoo SuomiTvtä?
Eikö onnistunut Vanhasenkaan kaataminen, hahahah.
Mediamaksuhan menee talouskohtaisesti, ei henkilökohtaisesti.
Maksun pitäisi mennä ehdottomasti per henkilö, ei per talous!
On väärin, että yksineläjä maksaa saman kuin naapurin pari taikka isompi lapsiperhe!
Yksineläjän pitäisi maksaa periaatteessa enemmän kuin pariskunnan. Yksineläjä on yksinäinen ja katsoo enemmän TV:tä kuin pariskunta jolla on muutakin tekemistä.
Maksu ei ole tvn katsomisesta vaan YLEn rahoitus, tyhmä.
jos beatles olisi vielä henkissä niin beatleskin katsoisi suomitv tä kun kiira korpikin katsoo...
vistit twist and shout
mutta mitä kanavaa katsoisi The Rolling Stones?
I Can´t Get No SATISFACTION!
Katsookohan tuota kanavaa kukaan? Jos katsoo, niin täytyy olla todella mieltynyt uusintoihin ala-arvoisista ohjelmista.
YLE uusii melkeen kaikki ohjelmansa uutisia lukuun ottamatta 2-5 kertaa viikon sisällä, eli täysin turha tv2 ja fst ja teema.
YLE lle riittäis aivan hyvin yksi kanava.
kaikkea hyvää suomitv lle 2010.
Hyvö se voi ollakin. Hyvä tarkoittanee pelkkiä uusintoja ala-arvoisista ohjelmista jollakin kielellä.
SUOMI RAKENSI YLEN OHJELMAN MUKAAN HEILLE UUDET ASUMUKSET KOSOVAAN, MUTTA AINA VAIN, VAIKKA ON JO RAUHA OLLUT IÄT AJAT, ASUVAT KUULEMMA SUOMESSA, JA KÄYVÄT PITÄMÄSSÄ LOMA-ASUNTOINAAN KOSOVOON RAKENNETTUJA ASUNTOJAAN!!! ihmettelen suuresti, miten tämä on mahdollista??? HALUAISINN SIIS VASTAAVAN VIRANOMAISEN SELVITYKSEN ASIASTA. ON SE OMITUISTA, KUINKA KETJU HÄVIÄÄ, KUN KYSYY ASIASTA!
ei nää pellet eduskunnassa usko ennenkun niille laittaa kovan vastaan, eli centtiäkään ei saa yle multa.
ps. mulla ei ole tv täkään.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/12/1014869