Sunin kirja astrologiaa?

Tämän kirjakaupan esittelyssä, Sunin kirja on kategoriassa Astrologiaa.

http://www.bookplus.fi/kirjat/suni,_teuvo/älä_heitä_pelkää-4315288
2116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Astrologia ja Astronomia olivat 2000 v. sitten sama tiede. Nykyisin ne ovat täysin eri asioita. Eikä tuolla kirjakaupan ryhmittelyllä eri tuoteryhmiin ole mitään tekemistä hengellisten totuuksien kanssa.

Ihmisen kohtalot on kirjoitettu tähtiin ja Jumalan kämmenen hipiään. Idän tietäjätkin menivät tähden johtamina Jeesuslasta katsomaan.

Äänestä
  • Tietäjätkin lähtivät hyvissäajoin silkitietä vaeltamaan pyrstötähden ohjaamana, taikauskoisille kertomaan juutalaisille syntyneestä kuninkaasta, kuninkaasta vaan ei tiennyt kukaan,vaan he löysivät sen,,,.

    Ja kohtalot kiertävät kuvitelluissa tähtikuvioissa joissa valovuodet ei merkitse mitään, sellainen olet missä kuviosa synnyt vaikka tuo kalenteri ei pidä taivaan kanssa yhtä tänäpäivänä,,,.

    Nyt ne on eri ja vain toinen on tiede.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuhat ja yksi kirjoitti:

Tämän kirjakaupan esittelyssä, Sunin kirja on kategoriassa Astrologiaa.

http://www.bookplus.fi/kirjat/suni,_teuvo/älä_heitä_pelkää-4315288

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu