Mille päivälle 3-jakoisessa ohjelmassa kannattaisi laittaa rinnalleveto ja tempaus? Haluaisin nämä liikkeet mukaan ohjelmaani.
Ma: rinta-olkapää
Ke: jalat-kädet
Pe: selkä-vatsa
Loput päivät ovat lepopäiviä.
Ma: rinta-olkapää
Ke: jalat-kädet
Pe: selkä-vatsa
Loput päivät ovat lepopäiviä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Osaatko nuo liikkeet? Nimittäin ovat sitten kyllä aika turhia, jos et osaa...jalkapäivään mää riven laittasin,
ja tempaus omana päivänään.
Haetko noihin vetoihin tuloskuntoa vai räjähtävyyttä.
Ensin mainitussa vaihtoehdossa aloitustreeneiksi manantai ja perjantai.
Toisessa tapauksessa viimeisiksi, nopeiksi ärsykkeiksi rive keskiviikkona, tempauksella ei oikeastaan väliä.
Riippuu myös siitä vedätkö kyykyn kautta vai raakana.
Samoin siitä vedätkö lavasta vai polvilta.
Rinnallekäännön tekniikka ratkaisee.
Tempauksessa oteleveys. Mallia "Evilä" työntöleveys vai normaali tempausote?
Vedot sormilukolla vai ilman?
On niin monta tuntematonta muuttujaa etten uskalla sanoa mitään painokkaammin!
Jos tekniikat eivät ole hallinnassa, kuten vaikuttaisi, niin vedot alkuverryttelyn jälkeen ensimmäisiksi, keveillä painoilla.
Halllinnan parantuessa pystyt itsekin suunnittelemaan.
EI niin millekään päivälle. Paitsi jos treenaat johonkin uidun painonnostokilpailuihin. Jos treenaat salilla että näyttäisit paremmalta peilin edessä, noista liikkeistä ei o ku haittaa. Vievät tehoa liikkeiltä, joista on jotain oikeesit hyötyä.
on seurauksena tuosta ajattelusta!
Mitään haittaa ei vedoista ole! Taatusti!
Päin vastoin. Nopeuden ja räjähtävyyden kehittyessä saa tehoa muihinkin harjoitteisiin.
Kumpi on järkevämpää?
Narsistinen peilin edessä pällistely ja toive että joku muukin huomaisi jotain vai hyvä liikkuvuus ja suorituskyky yhdistyneenä sopusuhteiseen lihaksistoo?
Kilpaillessani olympianostoissa 82,5kg:ssa olivat housuni C 46 tai 48, takki normaalisti nro 54 joskus 52.
Hiukan oli ompelijallakin töitä.