vielä yhteen? Pistetäänkö vedonlyönti pystyyn että kauanko kestää:))) Siis monesko kerta tää nyt on kun Mervi häätää Mattia asunnostaan? Mulla ei enää laskupää pelaa tässä suhdekuviossa. Uskomaton farssi jokako suorastaan itkettää. Mikä saanaisen aina vaan uudestaan ja uudestaan ottamaan kelvottomaksi havainneensa kumppanin takaisn? Ei ole rahastakaan kysymys. Siis mistä? En oikein usko rakkauteenkaan. Oisko pahemmanlaatuinen läheisriippuvuus... vai mikä lie. Luulis sen verran olevan itsesuojeluvaistoa että tajuais ketä haluaa kattonsa alle asumaan ja ketä ei. Ja viinan kanssa löäträämisen seuraukset on nähty joten joka kerta kun alkotuotetta roudaa kotiinsa, saa Mervi varautua tähän. Katotaan ja toivotaan etä VOHDOINKIN Mervi alkais elää aikuisen naisen aikuista elämää.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009123110861821_uu.shtml
Meneekö Matti ja Mervi joskus
17
240
Vastaukset
Matin ja Mervin täällä esille siinä muodossa, että perustin parisuhdeneuvontapisteen nimeltä Matti ja Mervi, niin ketju katosi palstalta. Joku otti porot nokkaansa.
- Peltikii*...
Tapolaska täällä liikenteessä poronokkana:))))
Peltikii*... kirjoitti:
Tapolaska täällä liikenteessä poronokkana:))))
hauskaa oli niin kauan kun sitä kesti:-) Otin virtuaalisesti vastaan parisuhdeongelmista kärsiviä pareja:-D)))))))))))
- parataps
Tuli taas mieleen että taaskaan ei ajatella lapsia.Miltä tuntuu se että äiti siis tapola onlööpeissä.Kyllä viina on viisasten juoma.Se täytyy todeta.Muistan vielä senkin kum matti meni ensimmäiseen vai oliko se toiseen avioliittoon niin mummo siis hänen sanoi että kun sen viinan jättäis niin olisi niinkuin hyvä mies mutta siitähän on jo aikaa kun mummo kuoli vai on siitä niin kauaakaan.
Hyvää vielä parempaa uutta vuotta.201023 - Sinimarjanen
Viimeistään silloin, kun Matilla on kova rahapula. Toivon vain, että Mervi viisastuisi...
- Sinimarjanen
minttupuu kirjoitti:
tietty onkin puhdas pulmunen...
todellakaan ole sitä, mutta joka tapauksessa toivon, että pysyisivät erossa toisistaan.
maistuu Mervillekin.
- Peltikii*...
IKUINEN lähestymiskielto. Kyllä tässä jo alkaa kyllästymään muutkin kuin asianosaiset ja heidän omaisensa!!!
- 5
Peltikii*... kirjoitti:
IKUINEN lähestymiskielto. Kyllä tässä jo alkaa kyllästymään muutkin kuin asianosaiset ja heidän omaisensa!!!
elämäänsä, eivät täältä kysy lupaa. Minulle riittää oman elämän koukerot.
- Peltikii*...
5 kirjoitti:
elämäänsä, eivät täältä kysy lupaa. Minulle riittää oman elämän koukerot.
tossa touhuilussa mitä ovat pitäneet, ei kohta toinen tai kumpikaan enää elä. Siitähän tässä on kysymys. Ovat hengenvaarallista seuraa toisilleen.
- 5
Peltikii*... kirjoitti:
tossa touhuilussa mitä ovat pitäneet, ei kohta toinen tai kumpikaan enää elä. Siitähän tässä on kysymys. Ovat hengenvaarallista seuraa toisilleen.
lakia, jolla ulkopuoliset voisivat määrätä kahden aikuisen elämää.
- Peltikii*...
5 kirjoitti:
lakia, jolla ulkopuoliset voisivat määrätä kahden aikuisen elämää.
korkea aika! Kukahan kansanedustaja laittais aloitteen tästä laista?!Säästyis varmaan ruumiita.
- RIMMIR
aikoinaan. Rakastivat mutta yhdessä oloa eivä kestäneet. Tässä joku aika sitten tuli se vanha elokuva kuka pelkää Virginia Wolfia. Olin nähnyt sen aiemmin parikymmentä vuotta sitten, mutta nyt vasta ymmärsin kuinka he oman tuskansa toivat esille siinä elokuvassa.
Se on harmi että Matti ei voi laittaa sitä energiaansa ja itsepäisyyttään muuhun kuin jonninjoutavaan. - Nalli-Kallio
Hommassa lienee kyse siitä, että niin kauan kun oho, is, it ja kumppanit maksaa soudetaan ja huovataan.
- MeSelf
mut ooppera ei.
Markasta vetoo, et espanjan rantsulla poseeraavat 7lehdelle, vain ajan kysymys.
Eiksne otto lapsetkin oo muotii julkkiksilla, ni ois nykyttäjällä ja mertsulla sellainen lento lapsi sitte.. vaikkapa Otto nimppariltaan.. - 7+16
Viimeistään hiihtolomien aikaan Matti laulaa Inglesissä Jorma-Kalevin baarissa. Mervi istuu päydässä olutlasin kanssa, hymyillen. Matin luottotoimittaja kertoo kuinka lähestymiskielto on kumottu pari viikkoa aikaisemmin. Vihkivalaa ei olekkaan vielä uudistettu, ehkä tällä matkalla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215424- 501461
- 12871
- 47819
Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58808Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,52807- 46792
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom134788Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle49786Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!
JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille9766