Islam on rauhan uskonto

Todellinen oikea ja puhdas Islam on rauhan ja rakkauden uskonto !
14154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

pitää vain tappaa kaikki "vääräuskoiset", eikös niin?

Äänestä
  • olivat vääräuskoisia ?

    Äänestä

  • Ensin raiskaamme naisesi ja senjälkeen kivitämme heidät kuoliaaksi saastaisina olentoina.
    Vääräuskoiset selviävät vain kurkun katkaisulla.
    Ps.Muista ruoskia naistasi säännöllisesti.

    Äänestä

  • Käänny sinäkin.. kirjoitti:

    Ensin raiskaamme naisesi ja senjälkeen kivitämme heidät kuoliaaksi saastaisina olentoina.
    Vääräuskoiset selviävät vain kurkun katkaisulla.
    Ps.Muista ruoskia naistasi säännöllisesti.

    Kuten ruotsalaisella islamistien sivuilla niin naisen ainoa turva paikka on hänen oma hautansa, oikeushan ei pystynyt antamaan naiselle turvaa, vaan hänen miehensä sen antoi ampumalla

    Äänestä

جهاد Merkki mikä tarkoittaa lupaa tappaa. Ja Islami on sitä käyttänyt koko olemassa olon aikana. Joten silloin turha puhua rauhan uskonnosta vaan SODAN. Tehän olette Babylonian jälkeläisiä jotka tappoivat pikkuvauvoja ottamalla jaloista kiinni ja lyömällä pään vasten kiveä..

Äänestä

"rauhalliseksi"?

Äänestä
  • tämä hullu tappoi itsensä ettei meidän suomalaisten tarvinnut liata käsiään ja tehdä KUNNIAMURHAA .....pALAKOON HELVETISSÄ tämä oman egon palvoja.......

    Äänestä

on pelkkää kusetusta, keksittyjä tarinoita, tapa hallita ja hillitä tyhmää kansaa. Miksi muuten niitä olisi tuhansia erilaisia??

Äänestä

olla vieläkin kännissä kun tuollaista väität,meinaatko taas huijata meitä kristittyjä ? ei mene läpi

Äänestä
  • Kun vaikutus lakkaa, lähtee höpinät rakkaudesta ja rauhasta. Muijansa ja lapsensa piekseen ekaksi, sitten jalkavaimot.

    Äänestä

islam todella hieno uskonto.. lukekaa suomeksi koraania, niin huomaatte. Islam on todella perhekeskeistä yms. he eivät ulkoista lasen kasvatusta valtiolle. kuin sosialismi/kapitalismi...samoin kirstin usko on oikeen hieno ja hyvä niinkuin jeesus esm,. opetti, mutta esm. suomem papait piispat kirkko perinteisesti ollut ison rahan ja riiston puolella. ajatelkaa esm. sisällisodan ajat ja muutenkin hyläneet köyhät ja sairaat. koska heissä ei mitään raflaavaa.. toisin kuin esm. eteläisessä americassa yms. kirkko köyhien puolella... miten lie kirkko suomessa rikkaiden humppaa.. tulevatko järkiinsä kirkon johdossa??????????????????

Äänestä
  • ihmisoikeuksille, tasa-arvolle, demokratialle ja maailman rauhalle. Pitäisi kieltää kaikkien noiden höpötysten levittäminen ja julistaminen.

    Äänestä

Jos Islami on rauhan uskonto, niin miksi koraani sitten kiihottaa muhammedin seuraajia väkivaltaan ?

Ja miksi taivaaseen pääsee varmimmin vain kuolemalla JIHAD:ssa..?

Ja iksi monet muslimit noudattavat niitä koraanin ns. "miekkajakeita" ??

JIHAD (Pyhä sota)

Jihad on yksi muslimin pyhimmistä velvollisuuksista. Sana ”jihad” tulee arabiasta ja se tarkoittaa ”kamppailua”. Tässä mielessä jihad on kamppailua islamin levittämisen puolesta, keinolla millä hyvänsä, siis myös väkivallan avulla. Tämän tyyppiseen jihadiin viitataan usein termillä ”pyhä sota”.

Väkivaltaan turvautuvan muslimin ei ole vaikea löytää teoilleen oikeutusta Koraanista (jonka muslimit uskovat olevan Allahin sana) tai haditheista (Al Bukharin tallentamista Muhammedin sanoista). Molemmista löytyy jakeita, jotka eivät pelkästään suvaitse väkivaltaa, vaan suorastaan vaativat sitä.

lue lisää : http://www.answering-islam.org/suomi/html/nimessa.html

Äänestä
  • irrallaan.. olet kehittymätön abot soinismin bakteerin saastuttama.. ei tollanen tekstin vääristely tomi 2010 suomessa. ei kukaan niin tyhmä. teet itsesi vaan naurettavaksi pelleksi.. osta koraani suomenkielellä,, niin saatat oppia jotain??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


humaani muslimi kirjoitti:

Todellinen oikea ja puhdas Islam on rauhan ja rakkauden uskonto !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu