Sarajevon laukaukset

Entisen Jugoslavian alue on Euroopassa vakivallan kuuminta aluetta kautta historian.
Mikä lienee tuo Kosovon Albaani, täysin mahdollista, että hän saattaa olla ollut vaikka minkälainen tappaja siellä. On saattanut tulla vaikeuksia kotimaassaan, joten lienee ollut tarve hakea turvapaikka jostakin ymmärtämättömästä maasta, kuten Suomi.
Nyt olisi oikea aika etsiä esiin henkilö tai henkilöt, jotka ovat syyllistyneet tuon tappajan maahantulon sallimiseen, veikkaan, että hyvin ovat nyt piiloutuneet nuo ymmärtäväiset viranomaiset.
2145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ainakaan ollut ensimmäistä kertaa asialla: ensin miestä 2 kertaa päähän ja naista kerran mahaan, sitten kävi listimässä vielä 2 muuta ja ennen kuin lähti Prismaan pistämään porukkaa matalaksi niin oli jo pistänyt ex-vaimonsa veitsellä kylmäksi. Poliisin mukaan jokainen uhri kuoli heti.

Eikä kyseessä ollut mikään yllätys jolle ei oltaisi voitu tehdä mitään. Kyseinen tyyppi oli jo tuomittu pahoinpitelyistä, petoksista, laittoman ampuma-aseen ja patruunoiden hallussapidosta sekä liikennerikkomuksista. Miehellä oli myös esitutkinta päällä laittomasta uhkauksesta, laittoman maahanmuuton järjestämisestä ja pahoinpitelystä. Yksinkertaisesti 5 syytöntä olisi nyt hengissä jos tämä rikollinen olisi karkotettu heti ensimmäisten väkivaltarikostuomioiden jälkeen (ettei kynnys karkottamiseen olisi hyyssärien mielestä liian matala).

Ministerit Holmlund, Brax ja Thors ovat kukin vastuussa tämän tapahtumisesta. Mutta kansalaisten ja veronmaksajien turvallisuutta tärkeämpänä pidetään ettei vaan jouduta karkottamaan rikollisia takaisin kotimaihinsa. Holmlundkin vain pyörittelee peukaloita vaikka hänen kaudellaan on tapahtunut 2 koulusurmaa ja nyt tämä Espoon Sellon joukkomurha jossa tapettiin 5 ihmistä.

Äänestä
  • Ihmeellistä miten meillä Suomessa ei uskalleta selkokielellä puhua hallitsemattomasta maahanmuutto tilanteesta. Suomeen voi tulla melkein mitä porukkaa tahansa, meillä vaan pokataan ja kumarretaan kun saamme oikein ulkomaalaisen. Voi meitä typeryksiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hemmetti kirjoitti:

Entisen Jugoslavian alue on Euroopassa vakivallan kuuminta aluetta kautta historian.
Mikä lienee tuo Kosovon Albaani, täysin mahdollista, että hän saattaa olla ollut vaikka minkälainen tappaja siellä. On saattanut tulla vaikeuksia kotimaassaan, joten lienee ollut tarve hakea turvapaikka jostakin ymmärtämättömästä maasta, kuten Suomi.
Nyt olisi oikea aika etsiä esiin henkilö tai henkilöt, jotka ovat syyllistyneet tuon tappajan maahantulon sallimiseen, veikkaan, että hyvin ovat nyt piiloutuneet nuo ymmärtäväiset viranomaiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu