Paavi aamulehdessä

Kissan kokoinen kuva sunnuntailiitteen etusivulla. Huomasitteko. Ja jokut kehtaa sanoa, että katolinen kirkko ei saa näkyvyyttä Suomessa.
5282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Katsoin tässä viikonloppuna kummisetä trilogian.
Tämä leffa on klassikko, myös Suomessa.
Toista yhtä katolilaisvastaista manifestia en olekaan
sitten koskaan ennen nähnyt. Taisi olla Coppolalla ja
Puzolla erittäin kielteiset näkemykset kirkostamme.
Väitän että tämä ei voi olla vaikuttamatta ihmisten
asenteisiin Suomessa, jossa kuitenkin todellinen tieto
kirkostamme on varsin heikkoa.

Äänestä
  • huonosti, jos on kokosivun kuva paavista Aamulehden sunnuntailiitteen etusivulla niin just sillon kalsarit hiertää jotakuta. :/

    Ihan vaan vinkkinä älä mene pois pahasta vaan kohti hyvää sillä pois pahasta ei ole ekvivalnettia sen kanssa, että menee kohti hyvää, ihan vaikka ajattelisi mustavalkoisesti. Mieti sitä. ;)

    paroni von Münchhausen

    Äänestä

  • Katolinen kirkko nyt ei muutenkaan ole enää kovin pop niitten pedofiilijuttujen jälkeen. Omat piispatkin häpee ja pyytelee anteeksi. Amerikassa myydän kirkot, että saadaan maksettua pedofiilien uhreille kipurahta, vaikka voiko sellaista rikosta edes rahalla korvata.

    Äänestä

  • tätä maailmanmenoa kirjoitti:

    Katolinen kirkko nyt ei muutenkaan ole enää kovin pop niitten pedofiilijuttujen jälkeen. Omat piispatkin häpee ja pyytelee anteeksi. Amerikassa myydän kirkot, että saadaan maksettua pedofiilien uhreille kipurahta, vaikka voiko sellaista rikosta edes rahalla korvata.

    Just selvisi tapaus Kokkolalaisesta luterilaisesta papista,
    jonka pedofiliutta peiteltiin eläessään ihan porukalla. Ei se taida olla
    kirkosta tai mistään muustakaan kiinni, niinkuin jo fiksummat
    ovat todenneet.

    Äänestä

  • se on, tää Hollywoodin propaganda. Ostetaan sitä lisää ja katsotaan joka tuutista!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


p. v. Münchhausen kirjoitti:

Kissan kokoinen kuva sunnuntailiitteen etusivulla. Huomasitteko. Ja jokut kehtaa sanoa, että katolinen kirkko ei saa näkyvyyttä Suomessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu