Ruotsissa on paljon ulkomaalaisia eikä ulkomaalaistaustaisia leimata
siellä kuten meillä, eikä siellä ole käsiaseetkaan ongelma.
Vika massamurhiin löytynee siis Suomalaisesta yhteiskunnasta:
Mediasta ja päättäjistä, heidän "luomuksestaan."
siellä kuten meillä, eikä siellä ole käsiaseetkaan ongelma.
Vika massamurhiin löytynee siis Suomalaisesta yhteiskunnasta:
Mediasta ja päättäjistä, heidän "luomuksestaan."
Vastaukset 11
Vanhimmat
"kerma" menee muualle, minne vaan pääsee, ja suomeen tulee kaikki paskat.
tullut suomeen ruotsista, ja mitkä ovat seuraukset... pam pam....
Etelä- ja Keskieuroopassa viini ja muuta alkoholituotteet
ovat todella edullisia verrattuna Suomalaiseen yhteiskuntaan...
eikä siellä ole sellaisia alkoholi ja väkivaltaongelmia
kuin meillä täällä Suomessa.
Vika löytyy jälleen päättäjistä ja heidän luomuksestaan,
suomalaisesta yhteiskunnasta.
Niinköhän, ruotsindemokraatit ovat kovassa nousussa ja ruotsissa on myös aitoja uusnatsejakin, jotka suomesta puuttuvat tyystin
Ruotsissa vain on kovempi sensuuri ja hyssyttelykulttuuri, ikävistä asioista ei jutella, todellisuudessa ruotsissa on järjettömät ongelmat ja poliisien määrää on viime vuosina jouduttu melkoisesti lisäämään.
Kaikesta huolimatta ruotsissa on väkivaltarikollisuutta enemmän kuin suomessa ja vain 5% rikoksista selvitetään, ruotsi on EUn ykkönen rikosmäärissä
"Analysis carried out by the Tories on crime figures released by the European Commission also revealed that Britain has the second overall crime rate after Sweden."
http://www.thisislondon.co.uk/standard/article-23714675-uk-has-worst-violent-crime-rate-in-europe.do
http://www.icenews.is/index.php/2008/11/15/swedens-unsolved-violent-crime-rate-at-95-percent/
Et tiedä ruotsista mitään.
Tunnusta.
Luulet vaan.
Olet paskan puhuja.
suomalaisille koska meillä on jo parempi elintaso kuin svenssoneilla. Svenssonien elintasoa syö pirusti afrikkalaiset meririsvot ja muut elätit.
Siellä tilanne on joa aika paha.. Mutta omapahan on asia..
Ei mitään harmia, mitä nyt vähän rötöstelevät, ryöstävät arvokuljetuksia, mellakoivat Malmössä ja Göteborgissa, ottavat yhteen ektahurrien kanssa, kauppaavat huumeita ja luovat muuta pientä normaalielämää.
Tervemenoa sitten sinne Ruotsiin vaan mamut.
Ja viekää hyysärinne mukananne.
http://www.youtube.com/watch?v=l0nKZg4u6Eo
http://www.youtube.com/watch?v=l0nKZg4u6Eo
http://www.youtube.com/watch?v=_sqAxY7PgQ8
Sitten kun alat väittää, että Saksassakin tullaan hyvin toimeen ulkomaalaisten kanssa
http://www.youtube.com/watch?v=XNDvoa2ABNQ&feature=related
Olen samaa mieltä, vaikka kyllä ruotsissakin syrjitään joissakin piireissä.
Luulen silti että suomalaiset ovat vain niin jäykkiä luonteeltaan ettei ne koskaan pysty elävöittämään ihteään niin kuin monissa muissa kulttuureissa on tapana. Me suomalaiset sitäpaitsi ei tykätä että joku tulee liian lähelle puhumaan; saatikka sitten että halattaisiin ilman taka-ajtuksia. Siksi me ei koskaan opita tykkäämään muista käytöstavoista kuin omista tikkupaskassa seisomisista. (anteeks karkea kielenkäyttö, se johtuu varmaan suomalaistaustastani :-O) Suomessa on myös suurimmat luvut itsemurhissa ja että miehet tappaa naisia - hirveitä me ollaan, henkistä hoitoo kaipaavat tuomitaan ikuiseen häpeään ja vain se joka onnistuu näyttämään täydellisen perheen ja huushollin on suomessa onnellinen ihminen jota kaikki kehuvat.