Kaikki uskonnot pitäisi kieltää lailla koko maailmassa. Mikään ei ole koskaan aiheuttanut maapallolla niin paljon kärsimystä kuin nämä keksityt uskonnot, jotka ovat ankeita tarinoita kaikki. Aivopesemällä pienestä saakka, ihminen saadaan uskomaan mihin vaan. Uskonnot ovat kaiken paha ja juuri.
USKONNOT KIELLETTÄVÄ!!
allah-oha
798
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
joita tällä palstalla käsitellään - siirry uskonnot ja uskomukset -osastolle..ei taida vakavassa mielessä kiinnostaa?
tämä on maailman menoa palta, ei uutis. Uskonnot ovat syvältä, se on sitä todellista maailman menoa.
muuten jälkeenjäänyt ,kun et osaa Maailman menoa -palstan tarkennetta:
"Keskustele päivänpolttavista kotimaan ja ulkomaan uutisista."
Ei kai kukaan voi oikeasti edes pitää islamia uskontona. Kaikki muut uskonnot (surwey-tutkimus) kiistivät ettei heidän Jumalansa nimessä voi tappaa toista ihmistä. Vain muhamettilaiset sanoivat, että allahin nimessä tulee tappaa kaikki vääräuskoiset. Oikea uskonto, kuten kristinusko, juutalaisuus ja budhalaisuus eivät salli Jumalan nimissä tehtyä väkivaltaa. Jos sitä esiintyy, tapahtuu se politiikan tai saatanan nimissä. Että vertaappa vaan ensin poju tosiasiat ennen kuin tulet tänne itseäsi munaamaan.
Se vasta kummaa olisi jos buddhalaisuus sen sallisi. Niillä kun ei ole jumalaa, Buddhaa pidetään vaan viisaana ihmisenä. Kai vähän näiden kristinuskon profeettojen tapaan. (Onkos Buddhalaisuus sitten ateismia tai uskonto ollenkaan, kun ei ole jumalaa? Kuulostaa enemmän filosofialta.)
Tutustu homo uskontoihin ennen kun jatkat. Budhalaisuuteen kuuluu Jumala, jonka luo pääsee vasta täydellisen valaistumisen kokeneena. (ja tietysti kuolleena). Siitä huolimatta, Hekään eivät salli Jumalan nimessä tehtävää väkivaltaa. Ainoastaan muslimit, joiden ruskeaareikäÄ RAKASTAT NUOLLA TEKEVÄT SEN AINA KUN JOKU IMAAMI NIIN KÄSKEE.
ei tule mieleen että meidän uskontomme olisi aiheuttanut sotaa meidän tai naapurimaittemme välillä.
Tähän mennessä uskontomme (kristinusko) on elänyt rauhassa muun yhteiskuntatoiminnan joukossa.
Nyt kaikenlainen viha ja vihamielinen suhtautuminen johtuu pelkästään ISLAMINUSKOSTA, joka
maahanmuuttajien mukana kaivertaa maata jalkojemme alta ja aiheuttaa erimielisyyttä keskuudessamme.