Mitä missä ja milloin, kuka se onkaan se oikea rasisti tänä päivänä ja ketkä syyllistävät suomessa ihmisiä rasisteiksi vaikka se ei pidä paikkaansa.
http://personal.inet.fi/palvelu/maahanmuuttouutiset/Stickyt.html
Nuo kaksi videota näyttää mikä rasismin tilanne on tällä hetkellä E-Afrikassa, siellä valkoihoiset eivät ole enää mitään ja heitä jopa tapetaan ihon värin vuoksi, katso ja ihmettele, rasismi tulee uudestaan kuin ihmeen kautta nousten ja tällä kertaa asiat ovat kuin peilikuva.
http://personal.inet.fi/palvelu/maahanmuuttouutiset/Stickyt.html
Nuo kaksi videota näyttää mikä rasismin tilanne on tällä hetkellä E-Afrikassa, siellä valkoihoiset eivät ole enää mitään ja heitä jopa tapetaan ihon värin vuoksi, katso ja ihmettele, rasismi tulee uudestaan kuin ihmeen kautta nousten ja tällä kertaa asiat ovat kuin peilikuva.
Vastaukset 13
Vanhimmat
up
... kun täytyy noin julkisesti yrittää käskeä?
Vouhotusvideoita kyllä netissä riittää, mutta aika harvoin mitään joka todella yrittäisi ratkaista suomalaista rasismia. Sellaista, joka poistaisi ennakkoluuloja ja kertoisi todella miten asiat on. Surullista että niin monet suomalaiset pilaavat työllistymismahdollisuutensa leimautumalla julkirasistiksi.
Olet yksi vitun hailee yhteiskunnassamme, siksi että olet puolueellinen rasisti!
virkamiehet(neekerit), jotka laativat passeja, niin ne on lahjottu( tusinoittain on nyt pidätetty). Al Qaida lähettää pakistanilaisia taistelijoitaan E-Afrikkaan, sieltä saavat sen maan passin ja pyrkivät sitten Eurooppaan.
http://www.nzherald.co.nz/fraud/news/article.cfm?c_id=213&objectid=10615016&pnum=1
vaikkei ole paskantietoa mitä sana tarkoittaa. Kuten täällä on todettu monessa eri keskusteluss, kritisointi maahanmuuttopolitiikkaan ei ole rasismia. Heh... On se jännä kun ei ongelmista saisi edes puhua :D
... ei varmaan kukaan kutsuisi keskustelijoita rasisteiksi. Nyt vain on niin, että jokaiseen kirjoitukseen joka on muka "maahanmuuttopoliittisesti kriittinen" liitetään sanoja "neekeri", "mutiainen", "somppu" jne. Se ei ole kypsää aikuisuutta, eikä järkevää keskustelua, vaan rasismia.
Hyvin on Allah-ahon opit menneet perille, eikä keskusteluissa ole järkeä enemmän kuin Suurmestarin kirjoituksissa.
halonen
viljanen
thors
ja muut hyysäriämmät
ja frank johansson.
SEN MYÖSKIN NITTÄÄT. SE ON NIINKUIN NÄKÖMÄTÖN LAKI JOKA AINA TULEE JOSSAIN VAIHEESSA ESIIN JA NÄKÖVIIN NYT ETELÄAFRIKASSA. EI MITÄÄN KUMMALLISEMPI KUN SE ETTÄ PAHA SAA PALKANSA !!! RAAMATUSSA ON NIIN KIRJOITETTU JUMALAN SANA..............................
Meillä on sama suomessa, ei meillä ole syytä tehdä muslimeille samaa mitä he tekevät kristityille maailmalla, mutta meillä on syytä tietää miten asiat ovat maailmalla.
Kyllä se on totta että sitä niittää mitä kylvää, mutta se ei oikeuta heitä tekemään sitä kuitenkaan.
Toisaalta kristityt ovat yleensä liian "hyviä" ja uskovat helposti muita herkemmin jotta heitä on helpompi sortaa, me annamme liian helposti periksi ehkäpä, muutenhan sitä ei tapahtuisi?
Tällä hetkellä se näkyy suomessa niin, että maahanmuuttajilla on periaatteessa kaksoistandardit, tai ainakin tulossa kuten britanniassa, eli ulkomaalaisia pidetään parempana kuin kantaväestöä eli rasistista kuin mikä.
Siihen on pitkä matka että olemme roskia kerääviä kristittyjä kaatopaikalla ja muslimit vallassa, mutta jos kylvö on tehty niin kaippa se niitetään joskus?
http://personal.inet.fi/palvelu/maahanmuuttouutiset/Tervetuloa.html
Tä maapallo ja Jeesuxen tulo ketsä ja viipy kovin kauan vielä. Mutta kylvetään Rakkauutta ja niitetään Rakkauutta !! Jookos ???
se alistaa suomalaisia..
Tuossa joku aiemmin mainitsi sanan ennakkoluulo. Ei tässä enää tarvitse kenenkään luulla. Jolla on silmät, niin näkee. Näitä Jussufejahan riittää suomen maassakin jauhamssa oman bisneksesnä ja kulttuuriväen puolesta. Ennakkoluulot HEH HE. Nykyään internetin välityksellä jo viimeistään tiedetäänkin paljon eikä luulla. Näyttäisivät vain rohkeasti lähi-idän ja afrikan arkea, niin nähtäisiin lisää rappeutunutta meininkiä, jota tännekin pyritään levittämään.
Tämän videon tekijä rasisti
http://www.youtube.com/watch?v=vzHK9m0VyDo
kaikki syylliset vain on väärän värisiä