pakkoruotsin poistamisesta vaaliteema!

rkp:n ulosheitto hallituksesta on peruSS:n suurin voitto.

Voiton takaa pakkoruotsin ottaminen vaaliteemaksi, mamu politiikan sijaan !!
367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se että suomi on Venäjän keisarin vaatimuksesta 1800-luvun lopulla otettu ruotsin rinnalle Suomessa, ei saa vaikuttaa maamme vanhimman kulttuurikielen perinteiseen asemaan nyt vuonna 2010.

Äänestä
  • otettiin käyttöön 1500 luvulla, se on jo poistettu, nyt on pakkoruotsin aika poistua !

    elämme 2000 lukua, emme 1800 lukua...niinkuin ilmeisesti rkp:n seniilit kannattajat..

    Äänestä

Jos kaikki nukkuvatkin heräisivät äänestämään mitä tahansa muuta puoluetta, kuin RKP loppuisi hallituksissa istuminen samalla koko eduskunta tyhjenisi heistä 1 Ahvananmaan paikka vielä kummittelee ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lastemme etu ! kirjoitti:

rkp:n ulosheitto hallituksesta on peruSS:n suurin voitto.

Voiton takaa pakkoruotsin ottaminen vaaliteemaksi, mamu politiikan sijaan !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu