Älkää muut vastatko tähän, jätetään se Sharynille.
Parahin Sharyn. Kerroit tuolla toisessa ketjussa Shkupollin olleen töissä koko ajan Suomessa. Siis lähes parikymmentä vuotta. Jotta viimeisinkään uskottavuutesi ei menisi, ole hyvä ja kerro missä hän on ollut töissä, sillä vain viimeisin lyhytaikainen työsuhde on ollut julkisuudessa. Linkki luotettaviin lähteisiinkin kelpaa. Kiitos !
Ja Moverille tiedoksi. Kyse tässä on valvomasi palstan vakiokirjoittajasta ja tietojen oikeellisuuden verifioinnista. Varmaan itsekin haluat, että palstalla olevat kirjoitukset ovat todenperäisiä. Ei siis syytä poistaa tätä viestiä.
Parahin Sharyn. Kerroit tuolla toisessa ketjussa Shkupollin olleen töissä koko ajan Suomessa. Siis lähes parikymmentä vuotta. Jotta viimeisinkään uskottavuutesi ei menisi, ole hyvä ja kerro missä hän on ollut töissä, sillä vain viimeisin lyhytaikainen työsuhde on ollut julkisuudessa. Linkki luotettaviin lähteisiinkin kelpaa. Kiitos !
Ja Moverille tiedoksi. Kyse tässä on valvomasi palstan vakiokirjoittajasta ja tietojen oikeellisuuden verifioinnista. Varmaan itsekin haluat, että palstalla olevat kirjoitukset ovat todenperäisiä. Ei siis syytä poistaa tätä viestiä.
Vastaukset 22
Vanhimmat
normaalissa työsuhteessa okeva varastomies.
Minä olen lukenut lehdistä, että oli Inex Partnersilla töissä vuoden 2008 alusta alkaen ja saapui Suomeen 1992. Sinä kerroit hänen olleen töissä koko Suomessa olonsa ajan. Joten kerro missä oli töissä 1992-2008 ! Muutoin sinun kirjoituksiisi ei ylipäätään ole luottamista.
Äläkä pakoile vastuutasi vastata tähän.
Koirat sentään hoitavat työnsä.
Mutta erääseen kysymykseen tuolta kaukaa, on vastaus vielä saamatta sharyn kulta.
Kun ensimmäiset somalit saapuivat maahamme väärillä perusteilla pakolaisina Neuvostoliitosta, niin nyt eräät hyvinkin korkeissa viroissa palvelevat henkilöt kertoivat Suomen kansalle tämän kaiken olevan vain väliaikaista. Kuten tiedetään miesmuisti dementoituu ja väliaikainenkin perseen purppurapunerrus haalistuu ennen pitkää.
Nyt sharyn kysyn hyvin henkilökohtaisen kysymyksen sinulta. Valehtelivatko mielestäsi nämä ihmiset Suomen kansalle jo silloin? T: Kadunlakaisija.
Tiedän, ettei minulla ole oikeutta tähän nimimerkkiin, koska en ole sitä viitsinyt rekisteröidä. Tunnen toisaalta tyytyväisyyttä, että joku, mielipiteistään päätellen älyltään keskivertorassu on sen omaa mielikuvituksettomuuttaan ottanut käyttöön kuin mainoksena näiden raukkojen henkisistä kyvyistä. Hän omalla toiminnallaan julistaa paremmin kuin minä pitkissä selostuksisani koskaan pystyisin kuinka yksinkertaisia ihmisiä vastaan täällä tyhmyyttäni keskustelen. Toisaalta tietenkin harmittaa hieman katsoa vierestä täyttä ääliömäisyyttä. Tiedän, että jokaisessa ryhmässä on aina muutamaprosentti täysiä mätämunia, eivätkä suomalaiset tee tästä mitään poikkeusta. Siitä huolimatta sitä vain aina pettyy näitä havaitessaan.
Hiljaisuus kertoo kaiken. Eipä tule Sharyniltä vastausta, koska eipä taida työhistoriaa löytyä. Tietysti jos rötöstelyt, uhkaulut ym. lasketaan työksi, niin hyvinkin ahkera oli.
normaalissa työsuhteessa olevilla varastomiehillä tuomioita ampuma-ase rikoksista, siis tuomioita.
tämä on niin hauska: "Jotta viimeisinkään uskottavuutesi ei menisi" - ihan vakavissasiko sinä vihjaat että kaikista tälle palstalle kynäilevistä paukapäistä vakavimmat uskottavuusonglmat olisi Sharynillä???? Eiiiih... :D :D :D
Jo tästäkin ketjusta löytyy parikin elävää esimerkkiä ihan oikeista uskottavuusongelmista, esimerkiksi tuo reppana joka lainaa nimimerkin "eijaksakirjautua" ja suoltaa hänen nimissään parin rivin ääliömäisyyksiä kuvitellen - niin, mitä? Se vasta olisikin hauska tietää.
"Parodia on jo kauan ollut mahdotonta. Ne tekevät sen itse." (Paavo Haavikko)
"ihan vakavissasiko sinä vihjaat että kaikista tälle palstalle kynäilevistä paukapäistä vakavimmat uskottavuusonglmat olisi Sharynillä"
En usko että hän aivan noinkaan ajattelee, mutta kyllä tosiasiat huomioon ottaen sharyn on kirjoituksissaan ja kannanotoissaan välillä hyvinkin ajattelematon ja provosoiva, kuten vähätellessään Ibrahimin rikostaustaa. Ajattelemattomia ovat toisinaan muutkin kirjoittajat, sitä en tietenkään kiellä, mutta eikö maansa puolustaminen ole aina ollut hyväksyttyä, miehille jopa valtion puolesta opetettua sekä syvään iskostettua ja muutenkin erittäin arvostettu luonteenpiirre?
Ainakaan minä en tiedä, milloin asia olisi toisin päin käännetty..
Tilanteen tekee nyt sharynin kannalta epäsuotuisaksi se, että hänen "vastustajansa" toimivat, kaikki ainakin mielestään, isänmaallisesti omassa maassa, maansa, kulttuurinsa ja omien jälkeläistensä puolesta. Sharyn puolustaa jopa invaasion mittasuhteita saavuttavaa hallitsematonta maahanmuuttoa. Tai ei tietenkään puolusta mitään hallitsematonta, mutta siihen ollaan menossa.
Voiko tällaisessa vastakkainasettelussa sharynin moraaliin perustuva hoivavietti sitten mitenkään saada hyväksyntää ihmisiltä, jotka kokevat kotimaansa ja kulttuurinsa näillä sharynin opeilla uhattuna? Itse en siihen usko, mutta olen toki erehtynyt aiemminkin..
Minä olen 1. ja 3. viestin kirjoittaja. Älkääpäs muut nyt sotkeko ja viekö keskustelua sivuraiteille. Annetaan Sharynin vastata tuohon yhteen asiaan : missä Shkupolli oli töissä 1992-2008.
Kerro, Sharyn !!!!
No olen pahoillani.
Äläkä kyllästy odottamaan..
enimmäkseen Sharyn on kirjoittanut pelkkää asiaa. Voi olla että isänmaallisuus ei Sharynille ole ihan niin keskeinen arvo kuin vaikkapa sinulle, mutta itse olen kyllä stä meiltä, että rasismi ei ole isänmaallisuutta. Jos ajatellaan vaikkapa niitä maailman tunnetuimpia rasisteja eli Saksan kansallissosialisteja, niin ehkä he kuvittelivat olevansa isänmaalllsia, mutta tekivät lyhyessä ajassa maansa maineelle pysyvää vahinkoa. On jotenkin surullista että alakaoululaisillekin nykyään tulee saksalaisista ensimmäisenä mieleen natsit. Sata vuotta sitten tuli ensin mieleen Goethe ja Bach ynnä muut kuolemattomat nerot.
Jos ei kykene selittelemään "kaikkea parhain päin", on aivan hiljaa. Sharyn kirjoitti mm, että Suomessa nuoret somalinaiset tekevät enää nykyisin pari lasta, mutta kas, kummaa, kun tiedän eräänkin tapauksen, kun on jo tehty kahdeksan ja ettei vain taas olisi lisää tulossa... Pariskunnan vanhemmatkin ovat Suomessa "pakolaisina"... Onkin jo korkea aika alkaa pienentämään kelan maksamia hulvattomia tukia "pakolaisille".
hyysäreihin, niin uskomattomia ovat tarinat huutavasta työvoimapulasta ja sen paikkaamisesta luku-, kirjoitustaidottomilla mitään kouluja käymättömillä kultamunilla.
"Parodia on jo kauan ollut mahdotonta. Ne tekevät sen itse."
"ettei vain taas olisi lisää tulossa" "voi olla että tulee peräti kaksoset" "ettei vain kolmosia"..oliskohan tässä jotain uskottavuusongelmaa ?
Viesti ja erittäin tarpeellinen, jotta voimme päätellä onko Sharyn nimimerkin takana nainen joka tahallaan luo vihaa palstoilla vai ihan varteenotettava kirjoittaja...
Sharyn mielestäni on aina kieltänyt maahanmuuttajien rikoksia myöten kaiken, mutta liioitellut suomalaisten tekemissä rikoksissa, eli näin syyllistyy vihan lietsontaan ja valehteluun.
No, Sharyn, me kaikki odotamme.
nimimerkki kadunlakaisija tai e. pillu
saat olla sitä mieltä, kun et kerran ymmärrä lukemaasi.
Eihän tyhmyytesi muiden syytä ole.
Jassoo, Sharyn kirjoitti äsken palstalle. nostetaanpas tämä ylemmäs ja kysytään edelleen. Sharyn, kerroit Shkupollin olleen töissä koko ajan Suomessa ollessaan. Lehtitietojen mukaan oli töissä vuoden 2008 alusta. Kerro Sharyn, missä hän oli töissä 15 vuotta ennen sitä ja mistä lehdestä tuon luit !!!!
Paras vastata tai menetät vähäisetkin uskottavuuden rippesi.
tehän ette tule ilman tätä äitihahmoanne hetkeäkään toimeen
No niin, nyt se on todistettu. Sharyn on useaan otteeseen ollut tällä palstalla viime aikoina, mutta ei täsmennä tietoaan. Tässä ketjussa http://keskustelu.suomi24.fi/node/8743066 hän väitti Ibrahim Shkupollin olleen töissä koko 17 kestäneen Suomessa olonsa ajan. Väitti, että näin olisi jossain lehdessä kirjoitettu. Ei kerro kuitenkaan, että missä lehdessä. Minä olen lukenut, että olisi ollut vuoden 2008 alusta Inexillä varastomiehenä, joten lehtitiedoissamme on VIIDENTOISTA vuoden ero.
Sharyn ei ole vaivautunut vastaamaan asiaan. Ei ole edes myöntänyt antamaansa harhaanjohtavaa (=valheellista) tietoa saati pahoitellut toimintaansa.
Jokainen vetäkööt Sharynistä omat johtopäätökseni. Minun johtopäätökseni on se, että hän on valehtelija, eikä mihinkään hänen kirjoituksiinsa ole luottaminen.
tolla sun jankutuksella on? Mee muualle jankuttaan samaa asiaa.