yksityisen jokaisella paikkakunnalla tehdä tilastoa paikallisen tk.lääkärin hoitovirheistä ja vääristä diagnooseista. Luulen, että näillä "oikeilla" lääkäreiltä löytyy samanverran ja enemmänkin virheitä kun tältä valelääkäriltä. Nykylääkärit ei monta kertaa potilasta tutki ennenkuin päättelevät, että päässä se vika on kun eivät pysty eivätkä kykene tutkimaan. Masennuslääkkeisiin näkyy aina hoito päättyvän.
http://www.yle.fi/alueet/helsinki/uusimaa/2010/01/valelaakarin_potilaiden_tiedot_tarkistetaan_1354472.html
http://www.yle.fi/alueet/helsinki/uusimaa/2010/01/valelaakarin_potilaiden_tiedot_tarkistetaan_1354472.html
Vastaukset 2
Vanhimmat
Terv.keskus lääkärit voi muuta tehdä kun lähettää erikoislääkärille ja kirjoittaa särkylääkettä, mutta se vasta on huipussaan kun sinne erikoislääkärille 3 kk päästä pääset. Niin siellä onkin joku harjoitteliatyttö, esiintymässä erikoislääkärinä ja diaknoosi on sellainen, että sitä ei voida kuulema tutkia.Tämä vasta huijausta jos mikä, no menin yksityiselle erikoislääkärille josta sain oikean diaknoosin, mutta kalliiksi se tuli.
sisällä olevat terveysasemat olisi suljettava ja perustettava natsiviranomaisten valvoma uusi terveyskeskusverkosto jonne valitaan vain luotettavia "mengeleitä" hoitamaan ihmisiä.
Nykyiset Mengelit ovat hyvinkin epäpäteviä tehtäviinsä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Suomi