ne menee töihin joilla on ihan pakko hehheee
hyvää huomenta ihmiset ;))
valk.susi-09
8180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
..
Täälläpä sitä nautitaan, jalat pöydällä ja rennosti läppäröiden täydellä palkalla täydellä työajalla. Onhan se tietysti sairasta, että saa vaivaisen 2900 nettona ja voi kirjoitella vaikkapa huuhaa- palstalle kommenttejaan. Kun on pakko olla töissä. On myös pakko tehdä 3-4 kertaa vuodessa ulkomaan matka. Lomailla viikko-kaksi kerrallaan. Pakko mennä töiden jälkeen syömään ravintolaan, ja pakko mennä velattomaan asuntoon taas yöpymään, että jaksaa seuraavana aamuna mennä pakkotöihin.
Pahinta on että on pakko jättää Kela, Mol ja Sossu rauhaan kun mielelläni ottaisin sen 400 euroa puhtaana käteen ja värjöttelisin leipäjonossa tai rähmät silmillä odottaen milloin pubit aukeaa.
On se niin väärin teitä köyhiä kohtaan että ihan puistattaa puolestanne.
Myös huonoa ettei ole edes lomautusta tiedossa, saati potkuja.
että jaksat sossun jonossa ootella ruokalappua, yhteiskunnan elätti oot, loinen pahimmasta päästä
Sudet ja kotkat on töitä tehneet. Yhteiskunnan ruokittavia ja eläinsuojelijoiden silmätikkuja, ettei ammuta ritsoilla ripuliperseen rakoseen
suojelija puuttuu vielä;)))
töitä on aina ollut eikä lopu;)))
minä lopun ensin;)))
niin kova ja loistava ,
niin kaunis ja sädehtivä. täynnä energiaa ,
sellainen olet sinäkin ainutlaatuinen ihminen.
kahvitauko hehhe
ihan muina miehinä
6789