laittais rahaa pirun pankkiin.
Ateismi on kuin
10
169
Vastaukset
- M@k3
Eli nekin rahat ovat pois pappien taskuista ja sekös heitä vituttaa.
Uskonto, myös kristinusko ovat tyhjää myyviä firmoja ja tyhjää pystyy myymään vain jos ihminen uskoo sen olevan jotain muuta kuin tyhjää. - äo 45
=maailman pankki?
- t3t3t3
kun ateisti ei usko piruun
Uskonnottomuus on kuin kesäinen ilta järven rannalla saunan jälkeen. Voi istua saunan rapuilla, katsella tyyntä järvenselkää ja kuunnella kuikan huutoa.
Elämä on hyvää, eikä siihen tarvita jumalia.- kadun*nainen
Satunnainen matkailija kyllä ihmettelee, mistä kaikki kauneus on peräisin.
Miten kaikki on järjestynyt niin mallilleen, että ihminen voi aistia siitä kauneuden kokemuksen. kadun*nainen kirjoitti:
Satunnainen matkailija kyllä ihmettelee, mistä kaikki kauneus on peräisin.
Miten kaikki on järjestynyt niin mallilleen, että ihminen voi aistia siitä kauneuden kokemuksen.Eri otukset pitävät erilaisia asioita kauniina. Se mikä sinulle tai minulle on kaunista voi joillekkin olla rumaa.
- goddeloos
kadun*nainen kirjoitti:
Satunnainen matkailija kyllä ihmettelee, mistä kaikki kauneus on peräisin.
Miten kaikki on järjestynyt niin mallilleen, että ihminen voi aistia siitä kauneuden kokemuksen....kehittynyt tuossa miljoonien vuosien mittaan... ja sekö siitä tekeekin niin mielenkiintoisen ja kauniin...
- kadun*nainen
Phoebus kirjoitti:
Eri otukset pitävät erilaisia asioita kauniina. Se mikä sinulle tai minulle on kaunista voi joillekkin olla rumaa.
Ihminen aistii kyllä harmonian yhtlailla. Viimeistään kaaoksen kautta asia selkiytyy....
joka taas pitää kaaosta kauniina, on väärällä jaksoluvulla... sisin on epäjärjestyksessä
- J&t
Tarkoitatko Nordeaa?
Monesti tullut ajateltua "voi tätä SAATANAN verkkopankkia" kun Nordean verkkomaksu bugittaa,tai tunnusluvut ei toimikkaan.
Lisänä se pirullinen sähköinen € @ käyttöliittymä muka "asiakaspalvelu".
Pelkkä Nordean ajatteleminen sai vatsaa vääntämää, vai liekkö ollut sattumaa? - QffT
Kiitos hyvistä nauruista, loistavaa uskis parodiointia! :D
Todellisuudessahan asia on juuri päinvastoin:
Teismi on kuin laittaisi rahaa pirun pankkiin. Pelon oravan pyörä lähtee rullaamaan. Rahat luovutetaan kun pelätään, pelkoa lisätään jotta saataisiin rahaa, rahaa luovutetaan jotta pelkoa saataisiin lisää.
Uskovaisten äärettömän suuresta pelokkuudesta todistaa heidän uskonsa täysi kyseenalaistamattomuus. Asioista puhuminen pistää veren aivoista lihaksiin ja adrenaliinin kiehumaan. Ollaan niin epävarmoja uskosta että pitää oman pelon vuoksi julistaa omaa pyhää saatanaansa muille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle573471Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472826Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1482640Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572331Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3572053- 1561724
- 761495
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231338Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.381293- 241184