..jos olette olleet kilttejä alkuvuonna. Tai tulee se joka tapauksessa. Se on vähän pelottavan näköinen mutta jos sille tarjoaa ryypyn niin se lupaa tuoda lahjan ja vie joulukuusen mennessään. Roskapussia älkää sille tarjotko, sellaiseen ei Nuuttipukki alennu.
Täällä se jo kävi ja lupasi tuoda lähiaikoina uuden tietsikan.
Täällä se jo kävi ja lupasi tuoda lähiaikoina uuden tietsikan.
Vastaukset 21
Vanhimmat
on iskä, joka vei joulun pyhinä roskia ulos ja jäi sille tielle. Parrakas, haisee pahalle, örisee ja mökeltää käsittämättömiä. Siltä ei kannata mitään lahjoja odottaa... takin povitaskussa rintsikat ja takataskussa tyhjä lompsa.
mutta pakko ottaa vastaan ;))
mäkin tarvisin uuden....äääh... mikä se nyt oli, ei tietsikka tai muu vempele, ku semmonen joka avaa tiukassa olevat tölkit, jos itte en saa ja hakkaa polttopuita... miksi sitä nyt sanotaan, hitsi, se on ihan kielen päällä, mut ku ei irtoo niin ei irtoo. ;o
tai sitten varamies palvelusta niitä saa ja talonmies on avulias ainakin minulla ;)))
..Philips Ahkera? Se joka vatkaa vaivaa vääntää kääntää leikkaa lihat perunatkin sosauttaa hienontaa viipaloi muussaa ja koko perheen toiveet täyttää ... ?
voi olla että luin jostain Tieteen kuvalehdestä.... eikä sitä vempainta ole todellisuudessa vielä valmistettukaan. Ainakaan tarpeellisin lisävarustein. ;)
valitettavasti olla. :D
et oo talkkarin muijaa kysyny tekiskö se mtään puolestas
ja on näitä kotisisaria vai mitä hengettäriä ne sitten olikkaan;))
huga komea mies mennee ja vilkuttaa silmää niin jo tulee yleiskoneita heti monta.;))
uusi sohvaperuna---------minäpä muistin
..
1234
74154
te vaan jaksatte mun lasikaapista vihotella----susi ei saa hugo,jeriko.möykkyä,pervoa.potteria.kotkaa
laardia,jania----ne on kaikki kuule mun lasikaapissa-----tukehdu kateutees
syytön mää oon että sä oot tommonen
lopettaa tommonen.
Viedään viimeistään kuusi.hus ulos
uskallatko tulla puskasta pois mitä
aletaanko tosi toimiin;))
aikoja sitten. :D
ja möliset muille naisille välillä puskastakin
älä vaadi muilta sitä mitä et ole valmis itsekkään tekemään
sillä varmaan tölkitkin aukeaa
..
Älä unohda että mulla on osuus siihen lasikaappiin. Ja vanhempana luonnollisesti etulyöntiasema kun kuoritaan kermat päältä;)