AUTOA, ELLETTE ITSE SITÄ HAE ASIANTUNTIJAN AVUSTUKSELLA, TEETTÄKÄÄ MYÖS TÄYDELLINEN KUNTOTARKASTUS PAIKAN PÄÄLLÄ.. ESIM. PAIKALLISEN AUTOLIITON TARKATUSPISTEESSÄ..
ÄLKÄÄ IKINÄ
OSTAKO TUONTI--
141585
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
On taas ukkia petetty omastamielestään jopa huijattu?????????
MAINITA, ETTÄ ÄLKÄÄ OIKEASTI OSTAKO MITÄÄN KÄYTETTYÄ AUTO ILMAN ASIANTUNTIJAN AVUSTUSTA. JA SE ASIANTUNTIJA EI SITTEN OLE MIKÄÄN NAAPURIN KAKE VAAN OIKEA AUTONASENTAJA TAI SITTEN VIETTE SEN KUNTOTARKASTUKSEEN. TÄMÄ SIIS KOSKEE KAIKKIA KÄYTETTYJÄ AUTOJA VAIKKA NE OLISI KOTOISIN TAMPEREELTA. HERKKÄ SIELUiSIMMAT OSTAKAA UUSI AUTO, SILLÄ NIISSÄ ON TEHTAAN TAKUU!!!! ja lopuksi sitten caps lockki pois päältä.
No minkä minä sitten osta? kun ei suomessa TEHDÄ AUTOJA,ne on kaikki tuotu jostain ulkomailta.Pitäskö itte japanista hakee jos corollan haluaa?
Rottelo on rottelo, ostipa sen mistä hyvänsä. Jos ei ymmärrä autojen päälle, kannattaa ottaa asialle mukaan ammattimies, on hintansa väärti. Jos hirveästi aristaa, voihan tuoda auton jossa on takuu voimassa. Ostin lahden takaa syksyllä auton jolla on vielä toista vuotta takuuta jäljellä, olen ollut tyytyväinen, takuun toimiminenkin on jo testattu.
nuohan on suomessa tehty (tai ainakin koottu) näillä mennään. viimevuosina vain saa vähän enemmän penniä venyttää jos suomen pojan sormenjälkiä autossaan haluaa nähdä
http://fi.wikipedia.org/wiki/Valmet_Automotive
mukaan tuontiautoreissulle ja täydellinen tarkastus hakumaassa. Joku vedättää jo tuoduilla kotteroilla enkä puhu hinnoista, sillä se kuuluu businekseen, mutta kaikenlaiset "yrittäjät" tuovat halvalla paskaa ja parhaassakin tapauksessa maksavat vain puolet tiedossaan olleista piilotetuista vioista/puutteista, jotka esiintyy vasta viikon ajamisen jälkeen- yleensä eivät maksa mitään...
hyi
tuontiauton voi ostaa täältäkin
Jos etsinnässä on 2-3 vuotta vanha auto ja myyjänä luotettava autoliike, niin ei varmasti ole sen enempää ongelmia kuin suomessakaan.
Ja nyt ihmettelemmekin, että mistä sinunlaisia idiootteja autokauppiaat oikein löytävät.
ÄLÄ osta sitä halvinta ja vähiten ajettua Volvoa.
"ÄLKÄÄ IKINÄ AUTOA, ELLETTE ITSE SITÄ HAE "
Oliskohan aloittajalla aiheellista mennä kouluun, ennenkuin lasettaa?
Meni kyllä ohi aloittajan, nimimerkin: OSTAKO TUONTI--. viestin sanoma.
Niin ja Virallinen CAPS LOCK päivä meni jo :(
mun äö riittää..
autoissa piilee sama riski kuin kaikissa käytetyissä.
yrittänyt valmistaa omaa autoa?
Ei olisi tuontiauto.