Vihakirjoitus kumottu

Totuudenrakastajahip

Tässä oiva teksti, jossa ASIA-ARGUMENTEIN kumotaan erääseen ryhymään kohdistunut vihakirjoitus.

Mutta, yllätys, yllätys, kyseinen vainottu ryhmä on kantasuomalainen mies, vihatekstin (Täyttä potaskaa aseiden määristä, kikkelikomplekseista ja natsi-Saksan mukaihailusta) tuottaja on kirjailija/tv-toimittaja Roman Schatz, ja sen kumoaja on Jussi Halla-aho, mies, joka ei suinkaan tuota todellisia vihatekstejä, vaan hän kumoaa niitä.

Huomatkaas taas te Halla-ahon vastustajat se kuinka hän ASIA-ARGUMENTEIN (mm. asetilastot) kumoaa "vastapuolen" väitteet.

Feminismi ja monikultturismi lyövät yleensä kättä ilmeten samassa henkilössä. Siksi tälle ideologia-yhteenliittymälle (jonka mukaan nainen ja maahanmuuttaja ovat virallisia uhreja ja kantaväestön mies virallinen syyllinen) ovatkin olleet hyvin kiusallisia viime aikojen TILASTOTIEDOT, joiden mukaan naiset harjoittavat parisuhteessa vakavaa väkivaltaa TÄYSIN MIESTEN VEROISESTI!

http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/01/torkea_perhevakivalta_kohdistuu_miehiin_naisia_useammin_1352897.html

Jussi Halla-aho on ollut "Taivaan lahja" tuomaan julki sen kaksinaismoralismin, jota moni täälläkin edustaa. Suomalaismiehen sorron aika on ohi, ja meilläkin on oikeutemme ja ylpeytemme. (HUOM! Vastaukseksi tähän ei kelpaa se, että osa teistä on kantaväestön miehiä. Miksikö ei kelpaa? Siksi, että te luette itsenne - täysin perusteettomasti - pieneen suomalaismiesten eliittiin, joka - siis teidän mielestänne - on parempi kuin ns. tavallinen suomalaismies. Ylimieliseltä väitteeltänne putoaa pohja pois siinä, kun suurin osa kantasuomalaiseen mieheen kohdistamistanne väitteistä on tosiasioiden valossa potaskapuhetta.)

4

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuudenrakastajahip

      Kas, ihan unohdin sen lupaamani tekstin, joka erään inhottavan vihakirjoituksen kumoaa.

      Tässähän tämä linkki siihen.

      http://www.halla-aho.com/scripta/roman_heitti_schatzit_silmille.html

      Haluttaako jotakuta nauresella unohtamiselleni. No, "rapatessa roiskuu", kun nykyään on täysi työ eri foorumeilla ASIAPERUSTEIN kumota se perusteeton kaksinaismoralistinen vihakampanja, joka on kohdistettu tavallista suomalaismiestä vastaan median ja valtaapitävien toimesta.

      Jussi Halla-aho on meidän tosiasioiden rakastajien johtotähti, ja sekös teitä ärsyttää!

    • Totuudenrakastajahip

      Me kantaväestön miehet joudumme näköjään sietämään ihan millaisia valheellisia vihakiihotusryöppyjä tahansa. (Halla-aho osoitti tilastotiedoin kyseisen vihakirjoituksen valheelliseksi.)

      Positiivista syrjintää?

      Syrjintää? No, ilmiselvästi!

      Positiivista? No varmasti, positiivista kannalta niiden, jotka tätä syrjintää ja kiihotusta harjoittavat.

      • iki-ateisti

        voi oppia virheistään, toivottavasti. Hän yksilöi aiemmin (nykyäänkin?) yhden uskonnon ongelmaksi kaikkeen, vaikka koko uskontojEN luoma, käsittämättömän sisäänpäinkasvanut yhteisöllisyys on kokonaisuutena sellainen mörkö, jota vastaan tulisi joka ihmisen käydä vastaan viimeiseen hengenvetoon asti.

        Tämä kyseinen halla-ahon kommentti näyttää olevan täyttä asiaa, olen tavannut Roman Chatzin, emme keskustelleet syvällisesti näistä, mutta hän vaikutti olevan turhan yksipuolisen oloinen. En muista paljon, mutta mieleen jäi tietty jähmeys.

        On silkkaa kusipäisyyttä kääntää itsekritikki itseään vastaan. Roman EI ole suomalainen pohjimmiltaan, saahan sitä sanoa, mutta hän EI ole suomalainen. Hän on syntyperältään saku. pysyköön lestissään.


    • Totuudenrakastajahip

      tähänkään yhtään mitään.

      Hyh,hyh, kyllä oli inhottavan valheellinen vihakirjoitus suomalaista miestä vastaan, mutta onneksi se on nyt kunnolla kumottu toimesta Hänen, joka on oikein kunnostautunut näiden paskapuheiden valheellisuuksia osoittamaan.

      Sekös movereita ottaa päähän!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      262
      4606
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2797
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1360
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      94
      1253
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1129
    Aihe