ahdistunut absolutisti

olen ahdistunut absolutisti, elämäni helvettiä, olen riippuvainen absolutismista enkä pääse irti, mikä avuksi?
Minulla on rauhallinen, seestynyt ja onnellinen olo, perheeni onnellinen ja selvitän ongelmani voittajana, EN kestä sitä enää!!
13112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Montako päivää olet jo hölöttänyt tilastasi muille? Kaipaatko huomiota, onko elämälläsi sisältöä?

Äänestä
  • Kuulostat ihan uskovaiselta riemuidiootilta, joka mainostaa pakonomaisesti Jeesutaan täällänkin, vaikka uskonto ei kuulu forumin aiheeseen.

    Äänestä

  • 13+4 kirjoitti:

    Kuulostat ihan uskovaiselta riemuidiootilta, joka mainostaa pakonomaisesti Jeesutaan täällänkin, vaikka uskonto ei kuulu forumin aiheeseen.

    Koska revit uskontoa asioista joissa sitä ei ole.

    Äänestä

  • 7+20 kirjoitti:

    Koska revit uskontoa asioista joissa sitä ei ole.

    minua omiin sotkuihisi.

    Äänestä

  • Aatteleppaite2.0 kirjoitti:

    minua omiin sotkuihisi.

    Osu ja uppos.

    Äänestä

  • 20+8 kirjoitti:

    Osu ja uppos.

    ;)

    Äänestä

  • ja paljon...kysymys hamppuuskovaisille. Kun nyt sitten öööö hamppuliini tulee lailliseksi ja....tuotaaa ...sitten hamppuilee ja törttöilee ihan kaikki ni pitääkö munkin vetäää pilvee et mut hyväksyttäis????

    Äänestä

Minäkin olen absolutisti absolutisti, ja juonkin enää vain ruotsalaista Absolut viinaa.

Äänestä
  • pakkoruotsittava homopoika

    Äänestä

  • eikös vin och sprit:n ostaneet ranskalaiset jo vuosia sitten..
    eli on vähän kuin puolassa valmistettu ruotsalainen turun sinappi.

    Äänestä

  • 13+4 kirjoitti:

    pakkoruotsittava homopoika

    Olen absolutisti kaurapuuron suhteen. En syö sitä aamuisin. Otan toista viljalaatua aamuisin, useimmiten Riisiviinaa. Se pistää päivän käyntiin niin henkisesti kuin fyysisestikin. Pullollisen jälkeen meditoin ihan muissa maailmoissa, joskus jopa levitoin katonrajassa. Suosittelen muillekin.

    Äänestä

  • Nollåtta kirjoitti:

    eikös vin och sprit:n ostaneet ranskalaiset jo vuosia sitten..
    eli on vähän kuin puolassa valmistettu ruotsalainen turun sinappi.

    Kotitekoinen sinappi korvaa Turun sinapin. Ei tarvi murehtia sinappiabsolutistina.

    Äänestä

  • sinapinsiemen kirjoitti:

    Kotitekoinen sinappi korvaa Turun sinapin. Ei tarvi murehtia sinappiabsolutistina.

    Sitä voi suositella hyvällä omallatunnolla kaikille , joten ole kohtuullinen absolutismisikin kanssa, ota vaikka pieniä "paheita", vaikkapa sormustillinen, tai sätkä silloin tällöin, niin vältyt liian tiukkapipoiselta elämänasenteelta ja ymmärrät paremmin niitäkin, jotka painivat kovien riippuvuuksien kanssa ja joilla on vaikeaa löytää sitä luopumisen kultaista keskitietä ja mielenrauhaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


absolutistin painija kirjoitti:

olen ahdistunut absolutisti, elämäni helvettiä, olen riippuvainen absolutismista enkä pääse irti, mikä avuksi?
Minulla on rauhallinen, seestynyt ja onnellinen olo, perheeni onnellinen ja selvitän ongelmani voittajana, EN kestä sitä enää!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu