hauiskääntö ja muut liikkeet??

kannattaako hauisliikkeissä käyttää käsiä ihan suorassa, koska olen saanut paljon eri mielipiteitä???
ja miten tärkeää on pitää olkapäät takana liikettä tehdessä??
2234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei soo nii tarkkaa

Äänestä

Käsiä ei kannata hauiskäännöissä pitää aivan suorassa. Niitä kannattaa taivuttaa kyynärpään kohdalta liikettä tehdessä. Näin minulle on kerrottu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dsdsdadad kirjoitti:

kannattaako hauisliikkeissä käyttää käsiä ihan suorassa, koska olen saanut paljon eri mielipiteitä???
ja miten tärkeää on pitää olkapäät takana liikettä tehdessä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu