Miten kyseistä lääkettä kannataisi ottaa kuuri? kuinka monta päivää putkeen ja kuinka monta kertaa päivässä? Kiitos etukäteen vastauksista ja turhia viestejä ei tarvitse laitella.
Ibuprofeeni
Essal86
3395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
että tuttavalleni määrättiin ibuprofeiinikuuri leukanivelen tulehdukseen viikon ajaksi, 400 mg aamuin illoin.
Hänen vaivansa parani. Toki, jos oireet alkavat uudestaan, lääkäriin. Korjatkaa muut, jos tietoa, tämä siis mutu -tietoa..
kertoo sulle vastauksen, buranata saa ottaa 6*400mg/vrk ja näin ollen 800mg saap ottaa 3. ei tota välttämättä parii viikkoo pitempään kantsi syödä, tai jos maha kestää ni mikä jottei, itte oon syöny sitä jo 6vuotta, tosin en joka päivä mutta melko paljo kuitennii. ibubrofeiinissahan on tunnetusti se haitta, että se tuppaa käymään mahan päälle, siks mullakin on mahansuoja lääkkeet ku syön buranaa, niitä saa ihan ilman reseptii, on tosin aika kalliita mutta pieni hinta mahahaavasta. että tällasta mää sulle laitoin! ne mahalääkkeet on esim. nexium, pantobratsol ja niitä on paljo muitaki
Varsinainen "kävelevä apteekki" joo... Jospa kävisit ihan oikeassa apteekissa juttelemassa tai sitten lääkärissä, meistä kun ei kukaan edes tiedä, mikä vaivasi on.