Apua vakuutus ja vero

Kuinka paljon on verot? kuinka paljon vakuutusmaksu on? Jos ostaisin ensimmäiseksi autokseni suzuki vitara maastoauton 2 litran koneella vuosimallia 97
2229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos sinun tuollaista tarvitsee kysyä, niin sinulla ei ole varaa pitää tuota autoa.

Kokonaispaino tuossa taitaa olla päälle 2000Kg, joten ajoneuvovero on siinä 185€/vuosi.

Vakuutus taas riippuu siitä, mistä ja minkälaisen vakuutuksen otat ja onko sinulla kertyneitä bonuksia, missä asut, mikä on ikäsi jne. Joten mahdoton vastata.

Äänestä
  • Sain jo itse katsottua tän homman

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


basasbsba kirjoitti:

Kuinka paljon on verot? kuinka paljon vakuutusmaksu on? Jos ostaisin ensimmäiseksi autokseni suzuki vitara maastoauton 2 litran koneella vuosimallia 97

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu