Keskustelu sujuu rauhallisesti ilman isompia riitoja. Mikäs sen mukavampaa! :D
Rauhallista ilman Eroeta!
Rauhaa vain Rauhaa
8111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tämä onkin keskustelupalsta eikä riitelypalsta!
Nyt keskustelun aloittajaa ei ole kukaan varoittamassa matkalla tuntemattomaan. Saa sitä rauhassa olla väärässä rauhassa kadotuksen tiellä.
Ainoat häiriköt ovat näitä varoittajia. Ilman varoitajia maailmassa olisi rauha. Uskonrauhasta alkaa todellinen rauha kun varoittelijoita ei ole yrittämässä käännyttää rauhaisia ihmisiä.
vaan nälvii toisia monien eri nikkien takaa. Tänään olen löytänyt jo varmaan 10 tekstiä jotka ovat varmasti häneltä.
Äsken tehtiin kiinnostava aloitus Eroen historiallisesta anteeksipyynnöstä mutta se poistettiin alta aikayksikön. Olisi ollut kiinnostavaa ennättää lukea mitä siinä sanottiin, ehtikö joku lukea?
turha aloitus!
keskustelupalsta, niinhän tuolla joku hoksas? Nyt taas puretaan kaunaista mieltä Eroea kohtaan, oikein tekemällä aloitus? Pahuutta tälläiset vaan lietsoo, turha aloitus todella!
Riidellä kun osataan paremmin,kuin keskustella!
Palstalla voisi opetella keskustelun alkeet,eikä
kukaan tietäisi kenestä on kyse,eikä tuntisi,
eikä tarvitsis terapian kautta sitä lähteä
opettelemaan..ihan vain näin neuvoksi.