Netti on luonut jokaisesta toimittajan

Internetin keskustelupalstat ovat mahdollistaneet jokaisen ihmisen tehdä juttuja. Ihmisillä on samat kanavat toimittaa juttuja kuin lehdistöllä.
380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hazard-kohu Tomi Halmeesta lähti liikkeelle keskutelupalstoilta. Lehdistö otti jutun vasta sen jälkeen omakseen, kun keskutelupalstoilla alettiin tehdä Hazardista juttua.

Äänestä

Netissä paljon mielenkiitoisempia ihmisten tekemiä juttuja mitä virallinen lehdistä toimittaa ihmisten tietoisuuteen. Jonkun pitäisi perustaa sitä varten nettisivusto uutisille minne ihmiset voisivat tehdä omia juttujaan kaikkien luettavaksi.

Äänestä

on ihan vitun huonoja toimittajia. Kaikki eivät saa joka toinen viikko omaa aloitustaan edes Suomi24:n keskustelujen etusivulle. Minä saan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


julkisuus kirjoitti:

Internetin keskustelupalstat ovat mahdollistaneet jokaisen ihmisen tehdä juttuja. Ihmisillä on samat kanavat toimittaa juttuja kuin lehdistöllä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu