Sellaista kuin Taivas tai helvetti kun ei ole olemassakaan.Siis ahnehtikaa itsellenne ,olkaa töykeitä, pitäkää aina itsenne etusijalla, sillä teillä on vain tämä elämä aikaa nauttia olemassaolosta ja sitten on kaikki loppu .Siispä täysillä päivästä toiseen ottamaan kaikki irti , mitä vaan voi ottaa tästä elämästään.
Ahnehtikaa, elämä on lyhyt
Ahneet saavat kaiken
8329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eläkää viisaasti, älkää oko tuhlaajalapsia!
RE: Noille eläimillekö? (avustuksista oli kyse)
Pari ydinpommia tuonne niin maailman ihmisten hyvinvointi kasvaisi.
(näin kommentoivat eräät ,jotka ainakin esiintyvät varakkaana henkilönä)
Haluatko käydä katsomassa kotisatamaa? http://www.kotisatama.net/fi/
http://www.kotisatama.net/fi/rukous/kiitosaiheet.php
Sinne kun menet hyväuskoisena, niin lompsasi keventyy kummasti.
ovat ilmeisen lähellä sydäntäsi, kun kuvittelet muidnekin nauttivan juuri niistä eniten. Mutta täytyyhän ihmisen olla harhaisuuden lisäksi sairaan ahne, jotta onnistuu uskottelemaan itselleen ikuisen elämän odottavan häntä. Lyhyt elämä ei niin ahneelle ole tarpeeksi arvokas.
Asia on päinvastoin. Koska elämä on lyhyt, ei kannata haaskata sitä turhaan ahnehtimiseen ja töykeyteen. Parempi on tyytyä kohtuulliseen elintasoon, nauttia perheenjäsenten ja ystävien seurasta, kuunnella musiikkia ja kulkea kauniissa luonnossa.
300-500 mrd dollaria on ahneitten teollisuusmagnaattien rahoja siirretty kehitysmaista veroparatiiseihin maksamatta veroja alkuperämaassa-eli 16000 dollaria jokaista ihmistä kohden.
Eläimiä ja orjia ne työntekijät ovat näille yrittäjille.Ajattelin vaan ,että mitä isot edellä ,niin siitä on otettava oppia.
Mutta kyllähän monet ovat lähettäneet rahaa Haitin ihmisten auttamiseksi, ja muihinkin keräyskohteisiin.