miinulla ollut kipu pakarassa yli vuoden, ja se yleensä vie n.s. jalat alta.eli kipulääkkeitä,kipugeeliä,pistoksia,fysioterapiaa joka pahensi tilanteen.minulla on ylipainoa tullut kun en pääse liikkumaan,ollen niin kierteessä kuin voi olla.alkaa laihd.ruoka,eli ene helmik.mutta tuntuu ttosi hölmöltä mennä kurssille sair.taxilla.röntgenii ei oo otettu,en.tiedä ed.mikä tän nimi on.maha menee jo sek.lääkk.ja hampaat kärsiny jo,poistettu.tahdon liikkumaan jo norm.mitä tehdä.mummo.49.v.
kipu pakarasta jalkaan jo yli vuoden.
mummo 49v.
3533
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
onko si-niveltä katsottu? siellä voi olla vinouma mikä voi aiheuttaa kipua pakaran ja muunkin alaraajan seutuville?
Et kertonut minne jalassa kipu säteilee, mutta yksi vaihtoehto voisi olla myös että esim. ischias-hermo olis pinteessä ja näin ollen aiheuttaa säteilevää kipua pakarasta jalkaan.
Itselläni oli vähän samantyyppistä. Vaihdoin nukkupuolta sängyssä mieheni kanssa. Kipu häipyi kun aloin nukkua toisella kyljellä.