Nissen

Silmälasit olisin la

Nissen rovaniemen myymälässä on eräs myyjä joka on saanut tympeällä palvelullaan perheeni sekä muutaman tuttavani siirtymään muihin silmälasi liikkeisiin. Ei tarvi onneksi ostaa hapan naamalta, mutta harmittaa toisten myyjien puolesta jotka osasivat palvella niinkuin pitää.

6

1102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onpa teillä varaa

      vaatia monenlaisia asioita,
      heh, onko vieläkin laman aikaan henkilöitä jotka maksavat palvelusta,
      eli menevät hakemaan seuraa kaupasta.

      minulle/meille ainakin ratkaisee ja riittää laatu ja hinta,
      mutta mehän ei kuuluta muutenkaan keskivertoon,
      ei ola erottu, eikä lapsetkaan ekat liitot ovat kestäneet 21-32vuotta.

      • monenlaista on

        Kyllä normaalisti ihmiset olettava ja odottavat asiakaspalvelijalta ystävällistä ja asiantuntevaa palvelua. Sehän on minimivaatimus asiakaspalvelijalta. Itse asiassa, niihin hommiin ei kuuluisi edes mennä/päästä, jos se ei onnistu eikä luonnistu.

        Tampereellakin on Itellan Posti 3200 toimipaikassa yksi ihan hirveä asiakaspalvelija, joka on oikea tyranni asiakkaita kohtaan, kammottavaa kuunneltavaa edes sivusta hänen "asiakaspalvelunsa", puhumattakaan, jos joutuu hänen "palveltavakseen". Siinäkin konttorissa kaikki muut ovat ystävällisiä.

        Kyllä näitä on tässä maassa. Onneksi on sitten niitäkin, jotka hommansa osaavat.


    • Peksujeff

      Paitsi että Nissen katsoo oikeudekseen häiritä ihmisiä joululla jo ennen lokakuun puoliväliä, se korottaa itsensä häpeättömästi jumalallisuuteen vaihtamalla perinteisen joululaulun sanoissa ihan pokkana Jeesuksen Nisseniksi. Mainoksessa lauletaan siis "Kiitos sulle Nissenimme" – ja ilman itseironian häivääkään. En ole uskovainen, mutta joku roti nyt kuitenkin pitäisi olla. Kannatan boikottia. Lisäksi ihmettelen, miksi optikkoala tekee nykyään kaikkein karmeimmat mainokset, ne ovat vielä huonompia kuin huonekalumainokset.

    • Anonyymi

      Miten tuo 3 lasit yhden hinnalla toimii oikeesti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      185
      1549
    2. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      200
      1411
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1129
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      43
      833
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      720
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      711
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      700
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      691
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      20
      646
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    Aihe