opiskelemme tänään, kuinka keskustella kreationismista joutamatta naurunalaisiksi. Kurssin aihe on vakava, joten nyt tarkkana:
-Esitä väitteesi vakavalla naamalla.
-Argumentoi siteeraamalla raamattua, mikäli olet lukutaitoinen.
-Aina vain parempi, jos opettelet muutaman sivistyssanan ulkoa ennen väittelyä. Se antaa uskottavuutta ja luo ilmapiirin jossa opponentti luulee, että olet akateemisesti sivistynyt.
-Jos joku esittää kysymyksen dinosauruksista, ole valmiina ottamaan varmistin pois ja heitä kehään, että ne ovat jumalan ihmiselle asettamia ansoja. Jumala keksi radiohiilianalyysin kiusaamaan epäuskoisia ihmisiä.
-Entäpä arkkieliöt? Tähän vastaat kuten edellä. Ei niitä ole ollut miljoonia vuosia, vaan ainoastaan 6000 vuotta.
-Miksi tietotekniikka ei keksitty heti? Helppo nakki:-D)))) Jumala laittoi ihmisen keksimään kaiken tekniikan, jotta hän luulisi olevansa viisas ja itseriittoinen. Näin saadaan saatanan grilliin grillattavaa.
OLE VOITTAJA!!!!!!!!!!!
KUKA TULEE KURSSILLE? Hinta on vain 6000 €/ 14 pv netto. Maksu maksettava etukäteen.
Teon uskisopistossa
9
199
Vastaukset 9
8500 e maksava korvanappipari, jonka kautta voit olla suorassa yhteydessä Kreationistien Liiton päivystävään neuvojaan. Saat aina kätevästi sopivan repliikin lausuttavaksesi juuri kun olet sen tarpeessa.
Ole Totuuden Torvi!- goddeloos
Kurssin loputtua saat kurssitodistuksen ja ja kreatonismin vasta-argumenttien takia banaanit molemmille korville...
- Rompix
"I can't hear you! I have banana in my ears!"
heukkenevät kurssilla joka tapauksessa niin paljon, että banaanit ovat turhia kapsituksia. Kaikilla kurssilta lähtevillä on lasittunut katse hurmoshenkinen mieli.
- tuonpuol.(ei kirj.)
Rauhoitutaanpas nyt !
Riippuvaisuus materiasta, mistä hyvänsä aikaansaa mainitsemasi olotilan.
Kun se on jatkunut vuosikausia, olemme siis samassa veneessä tavallaan,
paha kieltää kaikkeamahdollista ajan virrassa kohdille sattunutta, en minä aina-
kaan, käyttämmehän samaa materiaa, tavallaan. Jos saisi päättää kaikki nau-
tintoaineet tuhoon tuomittaisiin. Mutta ei ei se niin helpppoa ole.Pitää ottaa vastuuta tekemisistään ja jatkaa sitä rataa jonka vankina on. Hölmojahän ne jot-
ka juo tai polttaa, mutta minkäs sille voi. Itsestä kiinni ja yksilöllistä..
Kevennystä: läskiperseet.. jos ette nyt heti paranna tapojanne, ei toinen teitä koskaan enää siedä, olette niin syvältä että ette itse sitätajua, ystävällisesti toki - vaatikaa, kristityt!
Ateistiopistoja on kaikkialla: kaikki koulut syöttävät evoluutioteoriaa.
Lisää kristillisiä kouluja!Kummallisia kouluja ateisteilla! Niissä opetetaan sitä, mitä tutkimuksella on saatu selvitettyä maailmamme ilmiöistä. Asioita jotka voidaan todistaa ja toteennäyttää.
Onhan se merkillistä, että lapsille ei opeteta kouluissa kivoja kertomuksia ja selitetä todellisuudessa tapahtuvia ilmiöitä muinaisten uskomusten avulla. Voitaisiin valita vaikka hindulaiset selitykset, ettei tarvitsisi aina jauhaa samaa.Olet ajastasi jäljessä.
Lienee ainoa ja tunnetuin ns. "ateistiopisto" oli aikoinaan Sirolaopisto (SKP). mutta sekin joutui poliittiseen roskatynnöriin.
Googlaa hyviksesi montako opinahjoa löydät sanalla kristilliset opistot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121073
- 55808
- 33799
- 65757
Sinulle nainen
Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M78674Tää on todella huvittavaa seurata näiden savolaisten
naapurusten piikittelyä ja vihanpitoa toisilleen netissä. Näyttää siltä, että Mehtoselle alkaa tulla isäukon piirteet e37643Kuka mölyapina
Kuka saatanan vittu naama mölisee sunnuntaiaamuna jolla ei oo edes lauluääntä. Yön kuulunut jonkun ajan mölinää sisälle13566- 16537
Kuhmosta (kyseenalaiseen) kuuluisuuteen
Naapurikylän, siis Nurmeksen suurin tubettaja on iskenyt naisen Kuhmosta. Kertoo kanavallaan naisen olevan hyvä rakastel3522Salaattirosvo
Sinulle tiedoksi joka varastit salaatit viime yönä kasvulootasta,jäit riistakameraan🤣🤣🤣. Tulehan selvittelemään asia18512