1.2 Eduskuntatönön edessä NÄLKÄLAKKO

Suomen hallituksen korruptio - Nälkälakko alkaa eduskuntatalon edessä 1.2 2010 klo 12 # Corruption of the finnish government - hungerstrike starts in front of the Parliament House 1st of Feb 2010 at 12 o´clock

http://riikkasoyring.blogit.uusisuomi.fi/2010/01/30/suomen-hallituksen-korruptio-nalkalakko-alkaa-eduskuntatalon-edessa-12-2010-...

http://tinyurl.com/yj4mv3y
24175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Kirjotin tästä jo aiemmin tänään,mutta eipä näy Suomalaisia kiinnostavan tämän maan asiat???

Äänestä

On hyvä, että mielenosoitukset lisääntyvät. Eduskunta olikin jo turhan pitkällä joululomalla, jolloin nosti myös korkeaa palkkaa. Samalla katukuvassa leipäjonot ja asunnottomat yleistyvät.

Äänestä
  • mielenkiinnolla mitä tulee tähän vastaamaan hallitus,kuten esimerkiksi tähän Suomen pohjavesien kauppaamisesta ulkomaille,itse en ole edes tiennyt että Suomessa on tälläinen operaatio menossa.Kyllä pistää ihmettelemään kuinka paljon meiltä kansalaisilta pimitetään tietoa hallituksen toimista.

    Äänestä

Vaietaanko asia kuoliaaksi vai syntyykö keskustelua, poistetaanko asuntovaunu vai mitenköhän tämä etenee.

Asioista pitää voida keskustella muutoinkin riitelemällä ihan kaikista asioista, jos ei onnistu niin hyvä että rohkeimmat tuovat epäkohdat vaikka näin esiin.

Äänestä

http://riikkasoyring.blogit.uusisuomi.fi/2010/01/

Miksi nälkä lakko eikä EUROOPAN IHMISOIKEUS TUOMIOISTUIN! SUOMEN LAINSÄÄTÄJIIN EI KANNATA ENERGIAANSA TUHLATA!
KOKO MAAN VIRKAMIES KONEISTOA MYÖTEN OVAT LÄHES KOKONAAN VAIN TOISAAN TUKEVAA - KANSAA PILKKAAVAA TOIMINTAA! Oikeuslaitos poliisi, vakuuus (Vakuutusoikeus!!!)... eduskunta, lähes kaikki kenen olettaisi olevan kansaa ja ihmisä varten! TOTTA ON!

Äänestä

RUOKAA EDUSKUNNASTA ? Etkö ressukka pysty hankkimaan ruokaa ihan itse ? Oletko sairas vai laiska ?

Äänestä
  • idiootti,sinä olet molempia ja kaiken lisäksi vielä vitun tyhmä!

    Äänestä

  • Mene pois siitä solvaamasta hyvälle asialle.

    Äänestä

  • Äimä ja Käki kirjoitti:

    idiootti,sinä olet molempia ja kaiken lisäksi vielä vitun tyhmä!

    fillariisi;
    http://www.rekkarit.fi/

    niin vähän helpottaa..

    Äänestä

on totta!

Äänestä

tulisin mutta jo kuukauden ollut ilman ruokaa. onneks on lämmin sisällä.
pitäis kai mennä soskuun mutta jos 7 päivää vielä pinnistelen....
kunhan koiralla on ruokaa.

Äänestä
  • osoittaa että olet hyvä ihminen että huolehdit koirasta,vaikka itse olet nälissäsi ja sitä suuremalla syyllä kannattaa tämän Sihvosen asiaa tukea,hänhän on meidän tavallisten ihmisten asialla.On jo aika pyytää Hallitukselta vastauksia tähän nykyiseen tilanteeseen,onko oikein että kaikilla ei riitä raha ruokaan?

    Äänestä

  • Äimä ja Käki kirjoitti:

    osoittaa että olet hyvä ihminen että huolehdit koirasta,vaikka itse olet nälissäsi ja sitä suuremalla syyllä kannattaa tämän Sihvosen asiaa tukea,hänhän on meidän tavallisten ihmisten asialla.On jo aika pyytää Hallitukselta vastauksia tähän nykyiseen tilanteeseen,onko oikein että kaikilla ei riitä raha ruokaan?

    johtuu ?

    Äänestä

  • hakusana Marko Sihvonen

    Äänestä

Kaikki tuki täältä. Voimia.

Äänestä

kuolkaa pois jos ette tajuu että ei suomen päättäjiä voi poistaa kun kusipäät äänestää ne aina sinne uudestaan

Äänestä
  • äänestöät?1

    Äänestä

  • siellä saatetaan harrastaa myös vaalivilppiä ääntenlaskussa.

    Äänestä

  • 14 kirjoitti:

    siellä saatetaan harrastaa myös vaalivilppiä ääntenlaskussa.

    Vaalivilpit ovat varsin todennäköisiä eduskunnan osoitteessa.

    Äänestä

Sitähän ne saattaa merkeistä päätellen jopa yrittää, väestönvähennystä. Tehkää ennemmin jotain muuta.

Äänestä
  • Tarvitaan lisää mediatehoa.

    Äänestä

Suomi luhistuu ja edessä on estonian kohtalo.Tämän kaiken on meille tarjonnut 20 v ylikansallistava kokoomus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LUKEKAA! kirjoitti:

Suomen hallituksen korruptio - Nälkälakko alkaa eduskuntatalon edessä 1.2 2010 klo 12 # Corruption of the finnish government - hungerstrike starts in front of the Parliament House 1st of Feb 2010 at 12 o´clock

http://riikkasoyring.blogit.uusisuomi.fi/2010/01/30/suomen-hallituksen-korruptio-nalkalakko-alkaa-eduskuntatalon-edessa-12-2010-...

http://tinyurl.com/yj4mv3y

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu