Hi-hi-hillitön porukka; kolme tööt tööt jätkää jotka seisoivat lavalla ja vuorotellen puhkuivat jotain. Kai se oli vitsi! Oliko??
"Porrastakaa ruokailu!"
"Porrastakaa ruokailu"
14
1509
Vastaukset
- upeat äänet
niillä jokaisella oli ääntä, vaikka aika eksoottista suomalaista ulkonäköä, niissä olisi ollut ainesta; olisi pitänyt nähdä metsä puilta: pojathan olisi voinut laittaa laulamaan yhdessä ja varmasti heissä olisi ollut potentiaalia; joillekin annetaan mahdollisuus ja joillekin sitten taas ei
- 1241
yhtään mitään heistä. Sisäänpäin vetivät koko jutun. Olivat ihan poissa..
- Kannatan
Onhan meillä Matti Nykänenkin, kyl näistä pojista tulis vähintään samanlainen vetonaula. X fäktöriä oli kyllä, jos ei niinkään laulutaitoa. Jatkooooon!!!!!!
- jatkoon vaan
1241 kirjoitti:
yhtään mitään heistä. Sisäänpäin vetivät koko jutun. Olivat ihan poissa..
mutta ääntä olisi ollut vaikka toisille jakaa, oisko pelottanu, mutta on niitä poissaolijoita muitakin päästetty jatkoon
- jouka
jatkoon vaan kirjoitti:
mutta ääntä olisi ollut vaikka toisille jakaa, oisko pelottanu, mutta on niitä poissaolijoita muitakin päästetty jatkoon
aivan surkeaa epävireistä laulantaa, muuten kyl aika hassuja
- Nat gu
Kyllä nää pojat paremmin tulkitsi kuin Loiri moneen vuoteen. :) Syvien rivien tulkintaa aidoimmillaan.
- lahenX
Kyllä Nivalan X oli ehdottomasti illan hauskin juttu. Paljon parempaa komediaa, kuin mitä tällä hetkellä missään lauantai-iltojen suomalaisissa komediasarjoissa. Nää ei voinut olla totta.
- Nivalan X show
Näiden poikien pitäis saada oma tv-saja! Tosiaan parempaa komiikkaa kuin aikoihin!
- heh-heh ...
Nivalan X show kirjoitti:
Näiden poikien pitäis saada oma tv-saja! Tosiaan parempaa komiikkaa kuin aikoihin!
ei ihan kaikki ymmärrä kuin viiveellä, ainakaan Tampereella
- 3+4
tämä oli munkin mielestä kyllä parasta viihdettä.:) Huomasin juuri, että facebookiin on jo perustettu ryhmä nimeltä "Porrastakaa ruokailut!". Pitäisiköhän liittyä?:)
- Nivala X -fani
Kaikki kannustamaan Nivalan poikia. Saadaan ne vielä keikoille. Takuuvarma menestys! Näkevätpähän, että x-factor on se mitä suosioon tarvitaan, ei laulutaito taikka sliipattu ulkonäkö.
- Kultti-ilmiö NX
Nivala X -fani kirjoitti:
Kaikki kannustamaan Nivalan poikia. Saadaan ne vielä keikoille. Takuuvarma menestys! Näkevätpähän, että x-factor on se mitä suosioon tarvitaan, ei laulutaito taikka sliipattu ulkonäkö.
Menisin kyllä kattoon Nivala x:n show´ta!!! Pojat keikoille ja heti!!!
- kiitoksia humpasta
Kultti-ilmiö NX kirjoitti:
Menisin kyllä kattoon Nivala x:n show´ta!!! Pojat keikoille ja heti!!!
Oletko huomionut että yleensä keikat kestävät n. nelkyt minsaa. Siinä ajassa voi mieli muuttua. Mutta lutuisia poikia olivat ja hyvällä asenteella liikenteessä.
- nivalainen
Oli se vitsi, ja tosi hyvä semmonen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142049Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631415Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061399Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681235Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51182Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311017En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521006- 47991
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti335963Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell51962